بسیج یک تشکیلات برای همه مردم است
بسیج یک تشکیلات برای همه مردم است

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران در مورد برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد: ساخت، تعمیر و بازسازی خانه نیازمندان، خانه عالم، احیای قنوات، راه‌اندازی ۱۷۰ طرح مرتبط با مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره)، بهره برداری از ۱۵۰ نیروگاه خورشیدی و توزیع پنج هزار بسته معیشتی و ۳۰ هزار بسته نوشت‌افزار از جمله این برنامه‌ها است.

به گزارش اخترشرق؛ سردار علی اکبر افراسیابی اظهار کرد: آزادی زندانیان نیازمند، تهیه جهیزیه و سیسمونی نوزاد، راه اندازی ۳۰ صندوق قرض الحسنه اشتغال محور، رزمایش گروههای جهادی، پیاده روی خانوادگی و کوه پیمایی، جشنواره جهادگران علم و فناوری و تجلیل از شهدای عرصه علم و فناوری، برگزاری همایش محله اسلامی، حضور در نماز جمعه، برپایی نمایشگاه محصولات خرد خانگی، برگزاری جشنواره «شبیه یاس» با هدف معرفی الگوی زن مسلمان ایرانی و پویش «ردپای نوجوان» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته بسیج انجام خواهد شد.

وی گفت: بسیجیان از ابتدای انقلاب در عرصه‌های مختلف اجتماعی و نظامی و خدمت به مردم حضور داشتند. بسیج یک تشکیلات برای همه مردم است و هر جا مدیر اثربخشی بوده ردپای بسیجی وجود دارد و هر مدیری از توان بسیج استفاده کرده موفق شده است.

افراسیابی افزود: برنامه‌های امسال با شعار بسیج پاره تن مردم است از ۲۹ آبان شروع می‌شود و تا پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین ادامه دارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تربت‌حیدریه نیز در این نشست گفت: ۳۵۲ برنامه در هفته بسیج با محوریت گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بصیرتی در سه سطح پایگاهی، حوزه‌ای و شهرستانی در این شهرستان اجرا می‌شود.

سرهنگ پاسدار احمد ناصری موحد افزود: بهره‌گیری از رسانه‌ها و فضای مجازی در تبیین عملکرد ۴۲ساله بسیج، توسعه خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی با محوریت گروه‌های جهادی و برنامه ۱۰ساله اعتلای بسیج، بخشی از برنامه‌های امسال هفته بسیج خواهد بود.

وی ادامه داد: دیدار بسیجیان با امام جمعه تربت‌حیدریه، اعزام اردوهای جهادی به مناطق محروم با محوریت محرومیت‌زدایی، توزیع کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی از برنامه‌های شاخص هفته بسیج است.

استان خراسان در دوران دفاع مقدس ۳۰۰ هزار رزمنده و ایثارگر داشته است که ۲۶۰ هزار نفر آن‌ها بسیجی بودند.

بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 29