شوراهای دانش آموزی بازوان توانمند اجرایی مدیران مدارس هستند
شوراهای دانش آموزی بازوان توانمند اجرایی مدیران مدارس هستند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آئین نمادین استانی بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی استان به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس گفت: شوراهای دانش آموزی بازوان توانمند اجرایی مدیران مدارس هستند که می‌توانند در تصمیم سازی، تصمیم گیری، اجرای برنامه‌ها و همچنین نظارت بر اجرای برنامه‌ها نقشی موثر ایفا نمایند.

به گزارش اخترشرق، قاسمعلی خدابنده در این مراسم با بیان اینکه خودباوری، اعتماد به نفس، اعتقاد به توانمندی‌ها و در معرض رأی دیگران قراردادن خود، گام بسیار مهمی در فرآیند انتخابات شوراهای دانش آموزی است اظهار کرد: رهنمون ساختن دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه و تربیت دانش آموزانی متعهد، مسئولیت پذیر، مومن، صادق و درست کار رسالت دستگاه تعلیم و تربیت بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه هر دانش آموز بایستی عهده دار یک نقش در مدرسه باشد تا اندوخته و تجربه مناسبی برای حضور فعال و موفق در جامعه داشته باشد تصریح کرد: با توجه به اینکه مخاطب مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نوجوان و جوانان هستند شوراهای دانش آموزی می‌توانند طلایه داران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشند.

خدابنده با بیان اینکه شوراهای دانش آموزی فرصتی مغتنم برای تربیت دانش آموزانی قانون مدار، جامعه‌پذیر و مشارکت‌پذیر است، افزود: شوراهای دانش آموزی بازوان توانمند اجرایی مدیران مدارس هستند که می‌توانند در تصمیم سازی، تصمیم گیری، اجرای برنامه‌ها و همچنین نظارت بر اجرای برنامه‌ها نقشی موثر ایفا نمایند.

وی با بیان اینکه شوراهای دانش آموزی پل ارتباطی میان عوامل اجرایی مدرسه و دانش آموزان هستند که نقش موثری در مدیریت مشارکتی مدارس دارند، گفت: دانش آموزان استان خراسان رضوی همه‌ساله در مجلس شورای دانش آموزی کشور نقش آفرین بوده اند.

در ابتدای جلسه سیدجواد قوامی نژاد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس با بیان اینکه شوراهای دانش آموزی طلایه داران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مخاطب اصلی آن جوانان هستند نوعی امید آفرینی مومنانه نسبت به آینده انقلاب اسلامی نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه محوری‌ترین اصل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تکریم و تعظیم همه ملت ایران است تصریح کرد: در این بیانیه ضمن تاکید بر چهار شعار استقلال، آزادی، عدالت و معنویت، چهار شعار اساسی اخلاق، عزت، عقلانیت و برادری نیز مطرح شده است.

همچنین مجید دبیریان رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه شوراها نقطه اوج تجلی، مشارکت، نقش آفرینی و تاثیرگذاری در ساخت کشورمان هستند اظهار کرد: امروز به برکت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی موجی در کشور ایجاد شده است که یک گذار و انتقال مسئولیت را از باتجربه‌ها به جوانان رقم زده است.

وی افزود: انتخابات شوراهای دانش آموزی تجربه خوب و موفقی برای مشارکت و نقش آفرینی دانش آموزان در آینده جامعه به حساب می‌آید.

image_printچاپ مطلب

Views: 0