بانک‌های استان در پذیرش وثایق مناطق روستایی سلیقه‌ای عمل نکنند
بانک‌های استان در پذیرش وثایق مناطق روستایی سلیقه‌ای عمل نکنند

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای جهش تولید و اشتغالزایی، بانک‌ها در پذیرش وثایق روستایی سلیقه‌ای عمل نکنند و در این زمینه موانع را مرتفع و امور را تسهیل نمایند.

به گزارش اختر شرق؛ مرتضی اشرفی مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و رئیس هیئت خبرگان بانکی استان در جلسه این هیئت ضمن قدردانی از بانک‌های موفق در اعطای تسهیلات اظهار کرد: در کشور ما علی‌رغم تأمین اعتبار برای پرداخت تسهیلات به بخش روستایی، به دلیل موانع موجود، دسترسی روستاییان به اعتبارات بانکی محدود بوده و بعضا از این تسهیلات کم بهره‌اند.

مدیر کل هماهنکی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری و در راستای جهش تولید و اشتغالزایی، بانک‌ها در پذیرش وثایق روستایی سلیقه‌ای عمل نکنند و در این زمینه موانع را مرتفع و امور را تسهیل نمایند.

اشرفی از اعضای این هیئت خواستار شد: برای افزایش جذب اعتبارات بانکی به بخش روستایی، راهکارهای عملیاتی دسترسی روستاییان و کشاورزان به اعتبارات پیشنهاد داده شود.

لازم به ذکر است؛ پنج عضو هیئت خبرگان مورد وثوق نظام بانکی و اقتصادی استان با حکم رئیس کل بانک مرکزی برای مدت دو سال و به پیشنهاد استاندار در اواخر سال ۱۳۹۸ منصوب و معرفی شده‌اند.

همچنین این هیئت در قالب موضوع تبصره ماده ۶۲ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور شکل گرفته است.

image_printچاپ مطلب

Views: 3