هشت هزار مترمربع از اراضی محدوده مخزن سد تبارک آباد رفع تصرف شد
هشت هزار مترمربع از اراضی محدوده مخزن سد تبارک آباد رفع تصرف شد

مدیر امور منابع آب شهرستان قوچان از رفع تصرف ۸ هزار مترمربع از اراضی محدوده سد مبارک‌آباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سید موسی حسینی جعفرآبادی بیان کرد: با پیگیری واحد مهندسی رودخانه و آب‌های سطحی مدیریت منابع آب قوچان حدود هشت هزار مترمربع از اراضی محدوده مخزن سد مبارک‌آباد که توسط برخی تصرف و به‌صورت باغ و یونجه‌زار درآمده بود با اخذ حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف شد. 

وی افزود: حدود ۴ هزار  مترمربع از این اراضی در سالیان گذشته توسط شرکت آب منطقه‌ای تملک شده بود که پس از استعلام از واحد تملک شرکت و قطعی شدن مالکیت اقدام به تهیه مستندات و اخذ حکم قضایی شد و چهار هزار مترمربع دیگر از اراضی ملی بود که توسط منابع طبیعی به شرکت آب منطقه‌ای واگذارشده و پس از استعلام از اداره منابع طبیعی مقدمات رفع تصرف این اراضی نیز صورت گرفت.

مدیر امور منابع آب قوچان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر برخی از اهالی اقدام به کشت زمین‌هایی کردند که در زمان ساخت سد اراضی خود را به شرکت واگذار و وجه آن را دریافت کرده بودند و اجرای این حکم که با پیگیری‌های امور آب قوچان و حضور عوامل انتظامی و یگان امداد صورت گرفت می‌تواند جنبه بازدارندگی خوبی داشته باشد.

حسینی جعفرآبادی تصریح کرد: با توجه به اینکه سد مبارک‌آباد منبع آب شرب شهر قوچان هست در حریم این سد هرگونه اقدام آلاینده ممنوع هست. 

وی در همین رابطه از بازداشت برخی از خاطیان خبر داد و گفت: در فرآیند اجرای حکم دو  نفر نیز به دلیل ممانعت از اجرا با هماهنگی دادستان بازداشت شدند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0