۵ دی؛ روز فرهنگ سازی آمادگی برای مقابله با زلزله
۵ دی؛ روز فرهنگ سازی آمادگی برای مقابله با زلزله

رییس امور HSE و پدافندغیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با گرامیداشت پنجم دی ماه روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، از آمادگی شرکت گاز استان برای مواجهه با زلزله و بلایای طبیعی خبر داد.

به گزارش اخترشرق؛ محمد ایمانی فر رئیس امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اعلام این مطلب اظهار کرد: هدف از نام‌گذاری این روز به نام روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، یادآوری مخاطرات ناشی از وقوع پدیده‌های طبیعی همانند زلزله، سیل، طوفان و شناسایی عوامل پیشگیری و کاهش خسارات ناشی با نگاه به گسترش فرهنگ ایمنی است.

ایمانی فر به نام‌گذاری پنجم دی‌ماه امسال با عنوان «همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی ملی و محلی با مردم برای کاهش ریسک بلایا» اشاره کرد و گفت: شرکت گاز خراسان رضوی باهدف تعامل و هم‌افزایی همکاری خوبی با دیگر دستگاه‌های بحران مدار استان همانند استانداری، آتش‌نشانی، اورژانس، پلیس داشته و در بخش درون‌سازمانی نیز جلسات منظمی تحت عنوان کمیته مدیریت بحران برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم در زمان وقوع بحران برگزار می‌کند.

وی افزود: تعیین نقاط تجمع ایمن در اداره مرکزی، ادارات مشهد و نواحی شهرستان‌ها، نصب آژیر خطر، تجهیز کانکس بحران، تدوین دستورالعمل‌های نگهداشت شبکه در زمان وقوع زلزله، برگزاری منظم مانورهای وقوع زلزله با رویکرد آموزشی برای کارکنان از اقدامات انجام‌شده توسط مدیریت بحران شرکت گاز خراسان رضوی با محوریت زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی است.

رئیس امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌های اعضای کمیته مدیریت بحران شرکت گاز خراسان رضوی و همه همکاران به‌ویژه کارکنان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت تشکر و قدردانی کرد و بر توسعه و گسترش فرهنگ ایمنی در بین تمام کارکنان تأکید کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 53