۳۸ پنل خورشیدی  توسط مددجویان کمیته امداد در رشتخوار راه‌اندازی شد
۳۸ پنل خورشیدی  توسط مددجویان کمیته امداد در رشتخوار راه‌اندازی شد

رئیس کمیته امداد رشتخوار گفت: تعدادی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد رشتخوار تعداد ۳۸پنل خورشیدی راه‌اندازی کردند که علاوه بر تولید ۱۸۰ کیلووات برق، ماهانه یک‌میلیون ۹۰۰ هزار تومان برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رشتخوار درآمد‌‌زایی دارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) رشتخوار در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با اشاره به فعالیت پنل های خورشیدی مددجویان در سطح روستاهای این شهرستان، عنوان کرد: ۳۸ پنل خورشیدی علاوه بر تولید ۱۸۰ کیلووات برق، ماهانه یک‌میلیون ۹۰۰ هزار تومان برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رشتخوار درآمد‌‌زایی دارند.

وی در ادامه در رابطه با اجرای این طرح، اظهار کرد: تعداد ۳۸  پنل خورشیدی ۵ کیلوواتی از سال ۹۷  تاکنون  در جهت حمایت از مددجویان نهاد کمیته امداد  در سطح شهرستان رشتخوار به مددجویان واگذارشده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) رشت خوار مهم‌ترین چالش مناطق روستاهای رشتخوار را خشک‌سالی و کمبود منابع آب زیرزمینی و نداشتن درآمد پایدار برای مدد جویان عنوان کرد و گفت: اجرای طرح واگذاری پنل خورشیدی گامی مهم به‌سوی ایجاد اشتغال پایدار برای محرومین و مددجویان در سطح روستاهای شهرستان هست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این طرح با تفاهم‌نامه‌ای که با اداره برق رشتخوار در سال ۹۷ منعقدشده، برق تولیدی این پنل‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال از مددجویان کمیته امداد این شهرستان خریداری که هم‌اکنون این عدد درآمدزایی به یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در ماه رسیده است.

خبرنگار: حسین خا کشور

image_printچاپ مطلب