یکی از لوازم تحول در آموزش و پرورش، هم‌افزایی میان کنشگران مدرسه است
یکی از لوازم تحول در آموزش و پرورش، هم‌افزایی میان کنشگران مدرسه است

وزیری معاون سواد آموزی استان با همراهی مدیر کل آموزش و پرورش و قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش از نمایشگاه رویداد بین المللی “الف تا” در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران بازدید کرد

به گزارش اختر شرق؛ وزیری معاون سواد آموزی در بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: رویداد «الف تا» برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود وهدف اصلی این رویداد، شناسایی، معرفی و قدردانی از معلمان و مدیران مدارسی است که در مناطق مختلف کشور اقدامات ابتکاری و تحول آفرین انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از یک سو نیازمند تحول در سیاست‌ها و قوانین و مقررات و ساختارهای ستادی و از سوی دیگر نیازمند گفتمان‌سازی و ترویج و آموزش در میان معلمان و مدیران مدارس است.
معاون سواد آموزی استان افزود: یکی از لوازم تحول در آموزش و پرورش، هم‌افزایی میان کنشگران مدرسه است به نحوی هر تجربه یک معلم یا مدیر در یک مدرسه به تجربه معلمان و مدیران تمام مدارس کشور تبدیل شود.
وزیری تصریح کرد: هم اکنون معلمان و مدیران توانمندی در مدارس کشور داریم که با وجود تمام کاستی‌ها حتی در مناطق دور افتاده، فعالیت‌های تحول‌آفرین اجرا می‌کنند، ما باید بتوانیم این قله‌های تربیتی کشور و فعالیت‌هایشان را به درستی روایت کنیم.

گفتنی است رویداد بین المللی «الف تا» (الفبای تحول آموزش و پرورش) که از روز گذشته یکشنبه ۱۸ تیرماه درمصلی امام خمینی (ره) تهران آغاز شده و تا ۲۱ تیرماه ادامه دارد
سه هدف «الگوسازی»، «به اشتراک گذاشتن تجارب تحول آفرینی مدارس» و “امید آفرینی در نظام آموزشی را دارد.

image_printچاپ مطلب

Views: 36