کنترل قیمت کالاها در خراسان رضوی به نحوی باشد که از میانگین کشوری بالاتر نرود
کنترل قیمت کالاها در خراسان رضوی به نحوی باشد که از میانگین کشوری بالاتر نرود

استاندار خراسان رضوی در قرارگاه مهار تورم استان گفت: دستگاه ها هماهنگی ها و تلاش خود را باید طوری تنظیم کنند که قیمت هیچ کالایی در سطح استان از میانگین کشوری بالاتر نباشد.

به گزارش اختر شرق؛ یعقوبعلی نظری صبح امروز در قرارگاه مهار تورم که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی حوزه اقتصادی در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر مساله نظارت بر قیمت‌ها بیان کرد: ارگان‌های مربوطه باید دقت داشته باشند که قیمت هیچ کالایی در بازار استان نباید از میانگین کشوری بالاتر باشد.

وی ضمن بیان این مطلب که «وضعیت بازار به طور مداوم رصد می‌شود» خاطرنشان کرد: چنانچه کالایی در بازار با کمبود مواجه یا دچار افزایش قیمت شد، سریعا مورد بررسی قرار می‌گیرد و مدیران دستگاه‌های اجرایی در قبال آن مسئول هستند.

نظری افزود: دستگاه‌ها موظف هستند هر جا خلاف یاعدم تعادل در بازار اتفاق افتاد، وارد عمل شده و تا زمان برگشت بازار به وضعیت عادی، موضوع را پیگیری و دنبال کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که «اولویت ما تامین بازار داخل و نیازهای مردم است» متذکر شد: صادرات کالا فقط زمانی مجاز است که نیازهای داخل استان برطرف شده باشد؛ در غیر این صورت جلوی صادرات گرفته می‌شود.

نظری تصریح کرد: از سویی دیگر دستگاه‌ها هم باید توجه داشته باشند که مساله بازار نیاز به تصمیم‌گیری‌های سریع دارد؛ بنابراین تصمیمات در این حوزه باید در اسرع وقت گرفته شود. وی در پایان بر پیگیری تامین نهاده‌های دامی جهت ثبات قیمت گوشت قرمز و سفید تاکید کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0