چشم گریان کشاورزان کاشمری به دلیل خسارت ۸ هزار میلیاردی تگرگ وسیل
چشم گریان کشاورزان کاشمری به دلیل خسارت ۸ هزار میلیاردی تگرگ وسیل

تگرگ، سیل و طوفان ۸ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی منطقه وارد کرده است.

به گزارش اخترشرق؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر از خسارت ۸ هزار میلیارد ریالی تگرگ و سیل ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با توجه به برآورد خسارت کارشناسان جهاد کشاورزی بیشترین خسارت به محصولات زراعی و باغی کاشمر وارد شده است.
کاظم قربان پور بیشترین خسارت را متوجه باغات انگور شهرستان عنوان کرد و افزود: متأسفانه در پی بارش‌های اخیر و باد و طوفان بیش از۷ هزار میلیارد ریال به محصولات باغی و زراعی خسارت وارد شده است.
وی به خسارت بیش از ۸ میلیارد ریالی بخش دام اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه بعد از گزارش‌ها و هشدار‌های هواشناسی و اطلاع‌رسانی گسترده مدیریت جهاد کشاورزی از طرق مختلف نظیر فضای مجازی، نشریات محلی، ارتباط با دهیاران و شورا‌های اسلامی روستا‌ها و غیره از بروز خسارت بیشتر پیشگیری به عمل آمد.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر سطح خسارت وارده را حدود ۴ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: بیمه محصولات کشاورزی یکی از مهمترین گزینه‌ها برای جبران بخشی از خسارت حوادث غیرمترقبه است که باید مورد توجه ویژه کشاورزان قرار گیرد.
قربان پور اظهار کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی، ریسک زیاد فعالیت‌های کشاورزی، افزایش هزینه‌های تولید، نهاد حمایتی دیگری به جزء بیمه محصولات کشاورزی برای حمایت از خسارت دیدگان بخش کشاورزی در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی انجام شده کشاورزانی که دچار خسارت شده‌اند و باغات آنان تحت پوشش بیمه بودند برای درخواست خسارت به صندوق بیمه مراجعه نمایند.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر تصریح کرد: به تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی منطقه توصیه می‌شود از ساخت و ساز‌های غیرمجاز و همچنین ایجاد اراضی و باغات کشاورزی در مسیر رودخانه‌های فصلی برای جلوگیری از خسارت‌ها به طور جدی خودداری کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 19