معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان: هلال احمر همیشه آماده است
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان: هلال احمر همیشه آماده است

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: هلال احمر همیشه آماده است.

به گزارش اخترشرق؛ صیادی معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: مقارن با زمان دقیق وقوع زلزله بم که در ساعت ۵:۲۶ دقیقه صبحگاه پنجم دی‌ماه ۱۳۸۲ روی‌داده بود، نجات گران پایگاه‌های امدادونجات بین‌شهری استان خراسان رضوی، کلیه خودروهای امدادی پایگاه‌ها را با در حاشیه جاده‌ها مستقر کردند و با روشن کردن چراغ گردان و آژیر خودروها یاد و خاطره قربانیان این واقعه را گرامی داشتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی تشریح کرد: تصاویر حضور خودروها در حاشیه جاده‌ها به‌صورت آژیر زنان در دمادم پگاه خورشید در فضای مجازی و به‌صورت زنده در صفحه‌های کانال‌های ارتباطی جمعیت هلال‌احمر استان و شهرهای مختلف خراسان رضوی منعکس شد.

صیادی ابراز کرد: پس از وقوع زلزله بم در دی‌ماه سال ۱۳۸۲ پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با توجه به‌ضرورت آگاه‌سازی و ارتقای فرهنگ عمومی در برابر این بلای طبیعی، پیشنهاد داد که این روز به‌عنوان «روز ملی ایمنی در برابر زلزله» نام‌گذاری شود تا فرصتی برای آگاه‌سازی عمومی و گرامیداشت یاد و خاطره چند ۱۰ هزار قربانی این فاجعه تلخ فراهم گردد.

وی افزود: به یاد جان‌باختگان زلزله بم نیز برنامه‌ریزی شد تا در این هفته کسانی که در زلزله بم حضور داشتند از خاطرات تلخ و شیرین خود بگویند و درس آموخته‌های بم مرور شود.

 صیادی برگزاری مانور آموزشی در مدارس و اداره‌های کل استان و نیز در کلیه شعب جمعیت را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 61