معلمان در تابستان پای درس هلال‌احمر نشستند
معلمان در تابستان پای درس هلال‌احمر نشستند

رئیس هلال‌احمر تربت‌جام از برگزاری چهار دوره آموزش کمک‌های اولیه ویژه معلمین آموزش‌وپرورش شهرستان تربت‌جام خبر داد.

رئیس هلال‌احمر تربت‌جام از برگزاری چهار دوره آموزش کمک‌های اولیه ویژه معلمین آموزش‌وپرورش شهرستان تربت‌جام خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ علی کاظمی بابیان اینکه سرنوشت یک مصدوم، در دستان کسی است که اولین اقدام را برای او انجام می‌دهد، گفت: اقدامات مناسب و رسیدگی به بیماران بدحال و مصدومان حوادث در نخستین لحظات، تأثیر چشمگیری در افزایش بهبودی، کاهش آسیب و پیشگیری از مرگ را به دنبال دارد.

وی در ادامه افزود: جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان متولی آموزش همگانی در راستای حساس سازی جامعه نسبت به ایمنی و افزایش آمادگی خانواده‌ها در برابر بلایا با همکاری آموزش‌وپرورش شهرستان تربت‌جام اقدام به برگزاری این دوره‌های آموزشی کرده است.

رئیس هلال‌احمر تربت‌جام همچنین بیان داشت: با توجه به آمار زیاد تصادفات و سکته‌های قلبی در ایران، همه‌ساله تعداد زیادی از بیماران و مصدومان، قبل از دریافت درمان‌های پزشکی اولیه حالشان وخیم‌تر شده و در اغلب موارد درصحنه حادثه، فوت می‌کنند که یکی از دلایل اصلی آن اقدامات اشتباه افراد حاضر درصحنه به دلیل عدم آشنایی با کمک‌های اولیه است.

علی کاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: صاحب‌نظران بر این باورند که اثرات وخیم حاصل از بیماری‌ها و صدمات در حوادث، قابل‌پیشگیری هستند و افزایش سطح آمادگی در رویارویی با این وضعیت‌ها میزان آسیب‌پذیری را کاهش می دهد از جمله راهکارهای ایجاد آمادگی در جوامع، آموزش واکنش درست و به هنگام در زمان برخورد با مصدوم یا بیمار بدحال است.

شایان‌ذکر است؛ در این دوره‌های آموزشی که تاکنون بیش از صد نفر از معلمین آموزش‌وپرورش شهرستان تربت‌جام در آن مشارکت داشته‌اند آموزش‌های احیاء، قلبی ریوی، خفگی، خونریزی، شوک و … ارائه شود.

image_printچاپ مطلب

Views: 0