معلمان برتر جشنواره همیار طبیعت استان خراسان رضوی معرفی شدند
معلمان برتر جشنواره همیار طبیعت استان خراسان رضوی معرفی شدند

آیین اختتامیه جشنواره معرفی معلمان برتر همیار طبعیت در استان خراسان رضوی با حضور کشتی‌دار معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی، فنودی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، مرادی مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در محل سالن همایش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش اختر شرق؛ این مراسم با حضور وبیناری نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و همچنین مدیران کل استانی و گودرزی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم گفت: عوامل مختلف در سلامت دانش آموزان دخیل هستند؛ تغذیه، فعالیت بدنی، محیط زیست و…. در شرایط امروزه و وارد شدن آلاینده‌ها به محیط زیست، به خود انسان‌ها هم آسیب وارد شده، بنابراین حفظ محیط زیست در دستورکار قرار گرفته و طرح همیار طبیعت شکل گرفت.

وی ادامه داد: در طرح همیار طبیعت آموزش‌ها برای دانش آموزان و معلمان اجرا می‌شود. وی تاکید کرد: اگر برنامه ریزی برای فرهنگ‌سازی در آموزش و پرورش داشته باشیم، در کل جامعه تاثیر خواهد گذاشت؛ اگر دانش آموز از کودکی با اهمیت محیط زیست و حفظ آن آشنا شود در بزرگسالی قدر آن را خواهد دانست.

آموزش و پرورش دومین نهاد اجتماعی برای تربیت کودکان بعد از خانواده است.

کشتی دار ضمن تشکر از همیاری مدیر کل منابع طبیعی استان خراسان رضوی گفت: یکی از طرح‌های موفقی که با کمک اداره کل منابع طبیعی استان خراسان رضوی در مدارس اجرا شد، نهالستان‌های مدرسه‌ای بود که به عنوان طرحی نو از سال گذشته در استان و امسال در کل کشور با طرح شهید مرادی انجام شد.

وی در پایان گفت: امیدوارم با یک عزم ملی در حفظ ایران عزیزمان بکوشیم. گفتنی است طرح ملی همیار طبیعت در قالب تفاهم‌نامه‌ای مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با عنوان طرح جنگلبان فداکار خدمت مهندس جواد غلامی طبسی (طرح شهید غلامی) برای اولین بار در استان خراسان رضوی انجام شد.

در طی اجرای این طرح تعداد ۶۵۰ هزار دانش آموز و ۱۱۰ هزار و ۷۳۵ معلم، مراقب سلامت، آموزگار پایه پنجم و دبیر جغرافیا تحت آموزش با مباحث حفاظت، احیا و توسعه منابع طبیعی و محیط زیست قرار گرفتند.

در پایان این مراسم از معلمان برتر استانی در طرح همیار طبیعت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

image_printچاپ مطلب

Views: 8