مشهد مقدس با ۱۹.۵ هکتار گل‌آرایی به استقبال بهار می‌رود
مشهد مقدس با ۱۹.۵ هکتار گل‌آرایی به استقبال بهار می‌رود

رئیس شورای شهر مشهد گفت: در ایام نوروز، ۱۹.۵ هکتار گل‌کاری در سطح شهر خواهیم داشت که از مجموع ۱۷ میلیون گلی که کاشته می‌شود، بیش از ۹۰ درصد از گلخانه‌های مشهد و استان خراسان رضوی خریداری شده است.

به گزارش اختر شرق؛ محمدرضا حیدری در حاشیه بازدید از واحد تولیدات گل و گیاه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد، اظهارکرد: همه‌ساله با فرارسیدن نوروز باستانی، فعالیت‌های این حوزه به حداکثر خود می‌رسد و حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهری و سازمان‌های وابسته آن خود را برای گل‌آرایی و فضاآرایی‌های نوروزی آماده می‌کنند.

وی از پیش‌بینی ۱۹.۵ هکتار گل‌کاری در سطح شهر، همزمان با نوروز و آغاز سال نو خبرداد و گفت: این مساحت نسبت به سال گذشته ۱.۵ هکتار افزایش یافته است؛ عمده این یک و نیم هکتار مربوط به فضاآرایی و گل‌کاری در مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد خواهد بود که مازاد بر رویه هرساله انجام خواهد شد.

حیدری با اشاره به همزمانی ایام نوروز و اعیاد شعبانیه، عنوان کرد: شایسته است که در این روزها و به همین بهانه میمون و مبارک، با گل‌کاری و گل‌آرایی، فضای شاد و مفرحی را برای شهروندان و زانران بارگاه منور رضوی فراهم آوریم.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه در نوروز امسال ۱۷ میلیون گل در سطح شهر کاشته می‌شود، تصریح کرد: بسیار خرسندیم که براساس مصوبه شورای شهر در راستای حمایت از گلخانه‌های فعال در سطح شهر و استان، بیش از ۹۰ درصد گل‌ها از تولیدکنندگان مشهدی و داخل استان خریداری شده و کمتر از ۱۰ درصد متعلق به سایر نقاط کشور است.

حیدری در ادامه ضمن تقاضا از شهروندان برای مراقبت از گل‌کاری‌های سطح شهر و حفظ فضای بانشاط برای عموم مردم در طول ایام نوروز، گفت: بخاطر شرایط پیش‌آمده ناشی ویروس کرونا، مدیریت شهری مشهد سعی کرده تا عمده تمرکز خود را روی المان‌‍‌های گذری بگذارد که شهروندان به صورت عبوری از زیبایی آن بهره ببرند و از نصب المان‌های توقفی که موجب تجمع شهروندان شود، پرهیز شده است.

وی همچنین با گرامیداشت هفته درختکاری، اظهارکرد: خوشبختانه طرح توزیع نهال رایگان شهرداری با استقبال خوبی از سوی شهروندان مشهدی همراه شده است؛ سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی نیز با معرفی فضاهای خود به شهرداری می‌توانند به تعداد مدنظر خود، نهال رایگان دریافت نمایند.

حیدری در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه به واسطه تلاش و برنامه‌ریزی‌ها و نوآوری‌های کارشناسان حوزه خدمات شهری شهرداری مشهد، فضای عمومی شهر در روزهای آتی متحول خواهد شد، تصریح کرد: ایجاد فضایی شاداب و بانشاط برای شهروندان، به ویژه در شرایط کنونی که مردم با مشکلات و گرفتاری‌های مختلفی روبرو هستند و کرونا نیز فرصت سفر و حضور در طبیعت را از آن‌ها گرفته، امری ضروری است.

رئیس شورای شهر مشهد در پایان تاکید کرد: فضای عمومی شهر باید متناسب با خواست و فطرت زیباگرایی و زیبایی دوستی مردم باشد و برهمین اساس مدیریت شهری مشهد نیز سعی کرده علیرغم همه محدودیت‌ها، فضایی مطلوب شهروندان را در تمام طول سال و بویژه در ایام نوروز فراهم آورد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 88