مدیر جهاد کشاورزی کاشمر:هدف از برگزاری روز مزرعه دام سبک پایداری و خودکفایی در تولیدات دامی است
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر:هدف از برگزاری روز مزرعه دام سبک پایداری و خودکفایی در تولیدات دامی است

همایش روز مزرعه دام سبک با حضور کارشناسان، مروجان و بهره برداران بخش دام شهرستان کاشمر و با هدف آموزش، افزایش آگاهی و انتقال دانش در بین دامداران برگزار شد.

به گزارش اخترشرق؛ مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با حضور در همایش روز مزرعه دام سبک گفت: خوشبختانه دامداران از هر برنامه‌ای که بتواند سبب بهبود بهره‌وری واحد‌های دامی شود استقبال می‌کنند لذا این برنامه‌ها در هر منطقه‌ای به‌طور صحیح و موفقیت‌آمیز اجراشده، مورد استقبال دامداران قرارگرفته است.

کاظم قربان پور لازمه رشد تولید و بهره وری در بخش کشاورزی و دامی را کار ترویجی و آموزشی دانست و افزود: با اجرای روز مزرعه بهره برداران پیشرو و مروجان آموزش‌ها و یافته‌های خود را منتقل و ترویج می‌کنند.

وی مدیریت صحیح تغذیه، تولید مثل و رعایت بهداشت در واحد‌های دامپروری را از اصول دامداری صحیح عنوان کرد و به تمامی دامداران توصیه کرد با پرورش دادن دام‌هایی با نژاد اصیل و مهیا کردن شرایط مطلوب، راندمان و بهره وری را افزایش دهند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمربیان کرد: برنامه آموزشی روز مزرعه پرورش دام سبک با موضوع تغدیه دام در شرایط خشکسالی و تنش گرمایی، تغذیه گوسفند در مراحل مختلف، شاخصه‌های انتخاب قوچ و میش برتر، مدیریت صحیح تغذیه، تولید مثل و چگونگی رعایت موارد بهداشتی در واحد‌های دامپروری، فرصت‌ها، چالش‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی پرورش گوسفند برگزار گردید.

قربان پور اظهار کرد: افزایش آگاهی و دانش فنی، انتقال تجربیات و آخرین یافته‌های تحقیقاتی و آموزش و ترویج آخرین دستاورد‌های حوزه دام از مهمترین اهداف برگزاری روز مزرعه دام سبک در شهرستان کاشمر است.

image_printچاپ مطلب

Views: 0