محفل حدیث خوانی «کلام زیبا» به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار شد
محفل حدیث خوانی «کلام زیبا» به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار شد

محفل حدیث خوانی «کلام زیبا» در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع)، امام مهربانی‌ها به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش اخترشرق؛ محفل حدیث خوانی «کلام زیبا» در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع)، امام مهربانی‌ها به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن میلا با سعادت حضرت امام رضا (ع)، ولی نعمت ایران گفت: امروز به لطف و کرامت امام رضا (ع) این توفیق برای ما حاصل شد که با این ابتکار عمل به خوانش احادیث رضوی در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان بپردازیم.
وی با اشاره به روایت حضرت امام رضا (ع) مبنی بر اینکه «اگر مردم زیبایی کلام ما را درک کنند، بی‌شک از ما پیروی می‌کردند» افزود: اگر ما به درستی به درک کلام ائمه اطهار (ع) برسیم علاوه بر ترویج فرهنگ رضوی می‌توان از بدست آوردن نکاتی از دل این احادیث، از آن‌ها به عنوان چراغ راه در مسیر زندگی شخصی، اجتماعی و کاری خود استفاده کنیم.
سبزیان با بیان حدیث امام رضا (ع) مبنی بر «هر کس اندوه مؤمنی را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش می‌زداید» اظهار کرد: این حدیث باید سرلوحه زندگی همه ما در تمامی حوزه‌های زندگی شخصی و کاری باشد. با این هدف که رفع مشکل از افراد علاوه بر خشنودی برای خود باعث شادمانی خداوند می‌شود بطوریکه در روز قیامت که همه انسانها گرفتار هستند خداوند از او رفع رفع غم و درد می‌کند.
در ادامه هر یک از حاضرین در جلسه به خوانش احادیثی از حضرت امام رضا (ع) پرداختند.

image_printچاپ مطلب