عرض ارادت ۸ استاد خوشنویسی مشهد به ساحت مقدس امام هشتم(ع)
عرض ارادت ۸ استاد خوشنویسی مشهد به ساحت مقدس امام هشتم(ع)

در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع)، رویداد «حصن حصین» با حضور هشت استاد خوشنویسی مشهد در آستان امام هشتم برگزار شد.

به گزارش اختر شرق؛ به رسم هر سال، امسال نیز همه‌ی عاشقان امام رضا (ع)، خود را برای برگزاری باشکوه آیین‌های عزاداری سالروز شهادت ایشان آماده می‌کنند و هر یک به سبک و سیاق خود در این سوگواری سهیم می‌شود.

هنرمندان نیز همچون همیشه، پای ثابت این پویش جمعی هستند و هر آنچه در توان دارند برای برگزاری باشکوه این سوگواری در طبق اخلاص می‌گذارند.

اساتید خوشنویسی مشهد، که نامشان در فهرست ارادتمندان به آقا و مولایشان ثبت شده نیز امسال بار دیگر سوگواره هنری «حصن حصین» را برپا کردند و با کتابت آیات قرآن، اسماء الهی و اشعار آیینی، دین هنری خود به امام مهربانی‌ها را ادا کردند.

همزمان با ایام پایانی صفر، برنامه هم‌نویسی احادیث رضوی با عنوان «حصن حصین» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برگزار شد. محمد فنودی رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز درباره این سوگواره هنری اظهار کرد: این برنامه بعدازظهر دوشنبه ۲۰ شهریورماه با هدف بزرگداشت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت رضا (ع) با حضور ۸ استاد برجسته خوشنویسی مشهد برگزار شد اساتید حاضر، به مدت دو ساعت در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی آیات و اشعار متناسب با این ایام را کتابت کردند و در پایان، این آثار نفیس به زائران اهدا شد.

وی با اشاره به این‌که استادان حاضر در این برنامه هم‌نویسی از چهره‌های ملی و بین‌المللی کشور در رشته‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق و ثلث‌نویسی هستند، گفت: استادان علی اکبر رضوانی، محمدعلی فراستی، محسن توسلی، احسان احمدی، هادی سیدخوانی، علی احسان‌پور، فرهاد شیرخانی و فاطمه مقیمی در این برنامه حضور بهم رساندند. شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه پایانی صفر در حال برگزاری است.

image_printچاپ مطلب

Views: 0