صادرات فراورده های چاپی در خراسان رضوی از مرز ده هزارمیلیارد ریال گذشت
صادرات فراورده های چاپی در خراسان رضوی از مرز ده هزارمیلیارد ریال گذشت

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از صادرات بیش از ده هزارمیلیارد ریال فراورده های چاپی غیر کتاب در این استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اخترشرق؛جلیل سروری سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت : در راستای اجرایی شدن شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر” تولید،پشتیبانی‌ها و مانع زدایی تا ” در سال گذشته مجموعاً ازنظر ریالی مجوز چاپ و صادرات  ده هزار و شش‌صد و بیست‌وچهار میلیارد ریال محصولات و فرآورده‌های چاپی و بسته‌بندی از استان خراسان رضوی به خارج از کشور صادر گردیده است.

وی ادامه داد:استان خراسان رضوی با داشتن بیش از ۴۰۰واحد چاپی ،فعال متنوع در نوع چاپ‌های تخصصی ،باوجود کارشناسان متخصص و باتجربه، جدیدترین دستگاه‌های صنعت چاپ و مدیران فعال در پاسخ به دغدغه مقام معظم رهبری  و رونق تولیدات کشور تلاش خودرا برای ایجاد بازارهای جدید درکشورهای همسایه افزون نموده و تهدید بحران تحریم‌های ظالمانه را به فرصت بدل نموده وباارائه بهترین خدمات چاپی توانسته است تا سهم عمده‌ای در ارزآوری برای کشور داشته باشد.

بر همین اساس محصولات چاپی صادرشده شامل: انواع کارتن خالی چاپ(کیک،آبمیوه،تخم‌مرغ،صابون،شکلات،،ویفر،بیسکوئیت و…) ،جعبه مقوایی چاپی(جعبه شیرینی) ، سلفون، لفاف،پاکت، برچسب، برچسب،پاکت آبمیوه و..، پاکت مقوایی،   انواع کفی کارتن ،کیسه خالی سیمان و نیز  درب بطری آب و نوشابه بوده است.

وی ادامه داد: محصولات چاپی یادشده به کشورهای آسیای میانه ازجمله افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و نیز عراق و برخی از کشورهای اروپایی صادر گردیده است .

وی در پایان اظهار امیدواری با توجه به شعار سال  “تولید ،دانش‌بنیان، اشتغال آفرین” بتوانیم ارسال۱۴۰۱با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت چاپ به فنّاوری‌های جدید دست‌یافته و ضمن اشتغال آفرینی در افزایش صادرات، ظرفیت واحدهای غیرفعال چاپی را فعال‌تر از گذشته‌نماییم.

خبرنگار: سمانه جعفری

منبع:اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی

image_printچاپ مطلب

Views: 142