شهرداری تایباد همچنان به دنبال احقاق حقوق مردم تایباد است
شهرداری تایباد همچنان به دنبال احقاق حقوق مردم تایباد است

شهردار تایباد در خصوص ۶۵۰ تن قیر توافق شده با وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی متعهد شد در ازای همکاری شهرداری در کمربندی شرقی شهر تایباد، ۶۵۰ تن قیر به این شهرداری تحویل دهد، موضوعی که محقق نشد و پس از پیگیری های زیاد، تنها ۲۴۰ تن تحویل شده است و شهرداری تایباد همچنان به دنبال احقاق حقوق مردم تایباد است.

شهردار تایباد در خصوص ۶۵۰ تن قیر توافق شده با وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی متعهد شد در ازای همکاری شهرداری در کمربندی شرقی شهر تایباد، ۶۵۰ تن قیر به این شهرداری تحویل دهد، موضوعی که محقق نشد و پس از پیگیری های زیاد، تنها ۲۴۰ تن تحویل شده است و شهرداری تایباد همچنان به دنبال احقاق حقوق مردم تایباد است.

به گزارش اختر شرق، ایوب سید الحسینی شهردار تایباد در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص مجتمع تجاری، اداری شهر تایباد که مدت هاست در بولوار امام خمینی (ره) که پس از مدت ها به تازگی نمای خارجی آن انجام شده است، گفت: مجتمع تجاری اداری شهرداری هیچ منفعتی برای شهر و مردم تایباد ندارد.

وی ادامه داد: این پروژه در سال ۸۱ آغاز شده و مدتی خوابیده بود، در دو دوره گذشته، سفت کاری و نمای خارجی آن با هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان انجام شده و ادامه کار آن حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

وی افزود: بر اساس نظر کارشناسان، امروز بازار رونق گذشته را ندارد و عملا بازار نیازی به این مجتمع ها ندارد. البته ما هنوز کار را تعطیل نکرده ایم و کار بر روی این مجتمع که ۶۵۰۰ متر مربع زیربنا دارد در حال انجام است.

سیدالحسینی در خصوص پایان آبیاری فضای سبز شهر تایباد با آب شرب، اظهار کرد: در خصوص جداسازی فضای سبز تایباد از آب شرب، تاکنون ۸۵ درصد کار انجام شده است و تا پایان سال به اتمام می رسد، فضای سبز تایباد بزودی از چاه های آب غیر شرب آبیاری خواهد شد.

وی گفت: سرانه فضای سبز شهر تایباد، ۱۶ متر مربع است، این فضا از نظر کمی تکمیل شده است و ما از نظر کمی از پیش بینی ها جلوتر هستیم، این درحالی است که از نظر کیفی به دنبال ارتقا هستیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص روکش و آسفالت خیابان های شهر تایباد تصریح کرد: در بحث آسفالت ۸۵ درصد شهر آسفالت و آنچه باقی مانده بخش های جدید شهر است. در شش ماهه نخست امسال ۷۰ هزار متر مربع از خیابان ها روکش یا آسفالت شده است و کارخانه آسفالت شهرداری هر روز فعال بوده و موضوع آسفالت ادامه خواهد داشت.

شهردار تایباد با تشکر از پیگیری های اصحاب رسانه در خصوص ۶۵۰ تن قیر توافق شده با وزارت راه و شهرسازی گفت: با قراردادی که با وزارت راه و شهرسازی داشتیم، این وزارت متعهد شد در ازای همکاری شهرداری در کمربندی شرقی شهر تایباد، ۶۵۰ تن قیر به این شهرداری تحویل دهد، موضوعی که محقق نشد و پس از پیگیری های زیاد، تنها ۲۴۰ تن تحویل شده است و شهرداری تایباد همچنان به دنبال احقاق حقوق مردم تایباد است.

سید الحسینی با گلایه از برخی ادارات شهرستان، گفت: آنچه امان شهرداری را در خصوص آسفالت خیابان ها بریده است، کنده کاری های برخی ادارات است؛ به عنوان مثال در پروژه تعویض لوله آب منطقه سروش، پیمانکار اداره آب کار را نیمه کاره رها کرده و به دنبال این است تا شهرداری محل را آسفالت کند و بعدا هزینه های شهرداری جبران شود، این بجز موضوع ادامه کار پروژه برای آینده است.

وی در خصوص اجرای آیلند بولوار امام رضا (ع) که یکی از زیباترین ورودی های شهرستان های جنوب استان بوده و با اجرای این آیلند، از نظر ظاهری این زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: اجرای آیلند بولوار امام رضا (ع) مصوبه شورای ترافیک شهرستان است و شهرداری موظف به اجرای مصوبات این شورا است. یکی از مشکلات شهرداری ها، کاهش سطح اختیارات شهرداران است، لذا در چنین کارهایی، شهرداری فقط یک رای دارد، البته دلیل تصویب این آیلند، گزارش پلیس راهور در خصوص تصادفات منجر به جرح بوده است.

شهردار تایباد، به موضوع طرح پارکبان شهر اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص موضوع پارکبان، طرح توجیهی پارکبان تایباد ابلاغ شده است، با شرکت های فعال در سطح استان تماس گرفتیم و پس از بررسی این طرح، شرکت ها عدم‌صرفه اقتصادی این پروژه را مطرح کردند و عملا کار خوابیده است. شورای ترافیک شهرستان به شهرداری دستور داده است که خود شهرداری این پروژه را در دست بگیرد که این موضوع به بودجه شهر خسارت وارد می کند. در حال حاضر پیگیری ها درباره این طرح ادامه دارد.

سید الحسینی در پاسخ به سوال خبرنگار اختر شرق در خصوص شفافیت در شهرداری تایباد و ارائه گزارش های مالی شهرداری بر اساس قانون و مطابق آنچه در شهرداری های دیگری در کشور تحت عنوان سامانه شفافیت در حال انجام است، گفت: ما اگر آنچه هست را در اختیار مردم قرار دهیم، از هر موضوع چندین سوال دیگر مطرح می شود و باید به هر کدام‌ از آنها توضیح دهیم، عملا با این کار در یک چرخه ای وارد می شویم که باعث می شود وقت شهرداری از موضوعات مهم تر گرفته شود، لذا از نظر من (شهردار تایباد) شفاف سازی نیاز تایباد نیست.

شهردار تایباد در خصوص پروژه های نیمه تمام این شهرداری اظهار کرد: در نیمه دوم سال جاری پیاده رو سازی ضلع شمالی خیابان امام‌ خمینی (ره)، اصلاح جوی های خیابان شهید رجایی، ملکی، جامی شرقی و جامی غربی انجام خواهد شد، همچنین استخر شهرداری پر از قیر بوده و آسفالت همچنان ادامه خواهد داشت.

خبرنگار: علی بهمنی

image_printچاپ مطلب

Views: 6