شرکت پدیده امروز به هیچ‌جا بدهکار نیست/ پدیده چشم انداز روشنی خواهد داشت
شرکت پدیده امروز به هیچ‌جا بدهکار نیست/ پدیده چشم انداز روشنی خواهد داشت

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مجموعه گروه شرکت‌های پدیده می‌تواند به محور توسعه در شرق کشور تبدیل شود، گفت: شرکت پدیده چشم‌انداز روشنی داشته و باید سهمی در اشتغالزایی استان ایفا کند.

به گزارش اختر شرق؛ علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه بازدید از گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه از روزهای ابتدایی ماموریت بنده در استان، اولین پرونده کاری روی میز استانداری مسئله شرکت پدیده بود، اظهار کرد: در نشست ستاد تدبیری که از دی ماه سال ۹۷ برگزار شد راهبردی مبتنی بر نظرات کارشناسی اقتصادی برای ساماندهی این شرکت مورد توجه اعضا بود و همه مصمم بودند که شرکت پدیده نه تنها باید احیا و اشتغال ایجاد شود، بلکه به محور توسعه در شرق کشور تبدیل شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در این راستا صورت گرفته و اگر پروژه تا الان پیشرفت داشته است به دلیل انتخاب مسیری قانونی بود که دنبال شد.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: در اولین نشستی که با وزیر اقتصاد در استانداری تشکیل دادیم مصوب شد در قدم اول دستگاه قضا نسبت به تعیین تکلیف پرونده قضایی شرکت پدیده اقدام کند و دستگاه قضایی هم بعد از مدتی مراحل قانونی برگزاری دادگاه را شروع و اقدام به صدور رای نمودند که بر اساس رای دادگاه مقرر شد که همه طلبکاران از جمله بانک‌ها و موسساتی که تسهیلات به شرکت پدیده پرداخت کردند به عنوان سهامدار تلقی شوند که پس از اعلام رای دادگاه مراحل بعدی اجرا و سایر موارد آغاز شود.

وی با اشاره به ۴۰ جلسه برگزار شده با موضوع پدیده در دوران ماموریت خود در خراسان رضوی تاکید کرد: تشکیل این جلسات متعدد به دلیل اهمیت ۱۲۰ هزار سهامدار این شرکت بود. سرانجام دیدیم که نتیجه تلاش‌ها به اینجا رسید که شرکت قرار است وارد بورس شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه از بدهی نداشتن شرکت در شرایط فعلی، دارایی‌های ارزشمند شرکت و اخذ مصوبات سران قوا برای حل مشکل این شرکت به عنوان سه امتیاز برجسته گروه شرکت‌های پدیده شاندیز اشاره کرد و افزود:  اگر شاکی نسبت به این شرکت در سراسر ایران وجود داشته باشد در دادگستری شهر مشهد به صورت متمرکز به آن رسیدگی می‌شود.

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه کشور در دوران طلایی بورس قرار دارد، گفت: امروز استان مفتخر است که اعلام کند شرکت پدیده یک چشم انداز روشنی خواهد داشت و از شنبه سهام آن در بورس عرضه خواهد شد. این امانتی بوده که به مجمع سپرده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته اقدامات کم نظیری در سطح استان و کشور برای ساماندهی مجموعه پدیده صورت گرفت چرا که هدف این بود مجموعه شرکت‌های پدیده مجددا به دوران رونق خود برگشته و سهمی در اشتغال استان داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی در پایان از رئیس جمهور و سران قوا، وزیر کشور، وزیر اقتصاد و امور دارایی، معاون اقتصادی وزیر کشور، استاندار وقت خراسان رضوی و معاونین وی و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای پیشبرد مسئله پدیده تشکر و قدردانی کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0