رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال، اقدام موثر در راستای جوانی جمعیت
رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال، اقدام موثر در راستای جوانی جمعیت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در بیمارستان تخصصی کودکان اکبر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، در جریان روند خدمت‌رسانی به بیماران قرار گرفت.

به گزارش اختر شرق؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده تیم مدیریتی، کادر پزشکی و پرستاری این مرکز در ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران رضوی اظهار کرد: بیمارستان اکبر با وجود ۳۰۶ تخت فعال خدمات بسیار متنوعی را ارائه می‌دهد و رایگان شدن خدمات درمانی کودکان زیر ۷ سال را می‌توان اقدام موثری در راستای سیاست‌های جوانی جمعیت دانست و بیمه‌ها ملزم به رعایت و اجرای آن هستند.

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با تاکیدبر موفقیت این دانشگاه در ارائه خدمات توانبخشی به کودکان خاطر نشان کرد: بخش توانبخشی کودکان بیمارستان اکبر ویژه کودکان وبا محوریت بیماران خاص از جمله sma و اوتیسم است که اقدامات شاخصی را تا کنون جهت خدمات‌رسانی انجام داده که از جمله آن راه اندازی موفق مرکز تکامل رشد کودک است.

وی تصریح کرد: تقویت ظرفیت پزشکان متخصص درمانی و نیز استفاده بیشتر از ظرفیت اعضای هیات علمی در بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر در راستای افزایش کیفی و کمی خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به الزام تدوین چشم‌انداز مناسبی برای موقعیت‌های سخت، ازدحام و مدیریت اورژانس، اظهار کرد: افزایش ظرفیت خدمات درمانی در حوزه کودکان امری ضروری و مهم است که در دستور کار معاونت درمان قرار دارد و لازم است تدابیر لازم جهت برنامه ریزی هر چه بهتر در مواقع بحران انجام شود. دکتر دهقانی ضمن قدردانی از کادر خدوم پرستاری این مرکز به جهت تلاش‌های شبانه روزی تاکید کرد: تلاش می‌شود نسبت به تامین نیروی پرستار در جهت تقویت نیروی انسانی با کمک حوزه معاونت توسعه اقدامات لازم انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهدخاطر نشان کرد: دستگاه mri برای بیمارستان اکبر در لیست اولویت‌های خرید ICERP قرار گرفته است و در اینده خریداری و نصب خواهد شد تا شاهد رشد چشمگیر خدمات تشخیصی برای کودکان شرق کشور باشیم.

همچنین معاون درمان در پایان به تلاش این معاونت در راه اندازی هر چه سریع‌تر بخش ipd در این بیمارستان اشاره و اظهار کرد: یکی از اقدامات در حال انجام، بحث راه اندازی بخش ipd برای پذیرش بیماران خارجی در این مرکز است که امیدواریم امسال به ثمر بنشیند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0