در آئین افتتاح ساختمان کتابخانه شهدای مهد ادیبان اسحاق آباد مطرح شد؛انجام کارهای جهادی باید با رویکرد نگاه مردمی باشد
در آئین افتتاح ساختمان کتابخانه شهدای مهد ادیبان اسحاق آباد مطرح شد؛انجام کارهای جهادی باید با رویکرد نگاه مردمی باشد

آئین افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی شهدای مهد ادیبان شهر اسحاق آباد شهرستان زبرخان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اخترشرق؛ آئین افتتاح ساختمان کتابخانه شهدای مهد ادیبان شهر اسحاق آباد شهرستان زبرخان با حضور مرتضی دهقانی محمدآبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی، امام جمعه شهر قدمگاه؛ محمد عین القضات، سرپرست فرمانداری شهرستان زبرخان و حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و جمعی از اصحاب رسانه و ساکنین شهر اسحاق آباد برگزار شد.

در ابتدا مرتضی دهقانی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی گفت: یکسال از استقرار دولت سیزدهم با حضور سید ابراهیم رئیسی گذشته است. بر اساس شعار دولت سیزدهم مبنی بر «ما می‌توانیم» ثابت کرده‌ایم با توجه به این نگاه و رویکرد می‌توانیم شاهد اتفاقات قابل توجه‌ای در کشور باشیم.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور منتخب بر شعار «دولت مردمی»، افزود: رویکرد نگاه مردمی یک نکته مهم برای مدیران و مسئولین در خصوص انجام کارهای خود دارد و آن این است که مردم فرصت خدمت‌رسانی را برای آنان فراهم ساخته‌اند و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.
دهقانی با تاکید بر انجام کارهای جهادی با رویکرد نگاه مردمی، اظهار داشت: امروز باید ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی مسئولین باشد. در واقع این وظیفه ما است که زمینه و بستر مناسب برای ایجاد انس با کتاب در مردم را فراهم سازیم.
وی تصریح کرد: و در این مسیر نباید تنها به احداث کتابخانه بسنده کرد بلکه باید برنامه‌ها و فعالیتهای مفید و موثر فرهنگی نیز اجرا شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت عزای اهل بیت (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: امروز تمام تلاش کتابخانه‌های عمومی صرفا در حوزه امانت کتاب و سالن مطالعه نیست و شاهد تبدیل شدن کتابخانه‌ها به فرهنگسراهای اجتماعی و دانشگاه‌های مردمی هستیم.
وی با اشاره به کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد مقدس به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه عمومی در جهان اسلام، گفت: در دنیا تقریبا بالغ بر ۱۰۰۰ خدمت برای کتابخانه‌های عمومی تعریف شده است، بنابراین امروز باید تمام نیازهای اجتماعی مردم را در خدمات کتابخانه‌ای تعریف و آن را به مردم ارائه دهیم.
سبزیان با بیان اینکه در استان خراسان رضوی شتاب حرکت در مسیر ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی وگسترش فضاهای کتابخانه‌ای قابل ملاحظه است، اظهار کرد: این موفقیت به واسطه همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و در رأس آن نحوه و نگاه مدیریتی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به دست آمده است.
وی با اشاره به احداث کتابخانه عمومی مهد ادیبان گفت: باید از این فرصت برای تبدیل شدن شهر اسحاق آباد به شهر کتابخوان و دوستدار کتاب نه تنها در استان بلکه در کشور استفاده کنیم. تلاش اداره کل کتابخانه‌های عمومی بر آن است، در هر منطقه‌ای از استان که فرصت احداث کتابخانه و ارائه خدمات کتابخانه‌ای است، ورود کنیم و امکان ارائه خدمات کتابخانه‌ای را فراهم سازیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با عنایت خداوند و همراهی مسئولین و کتابداران این کتابخانه به یک پاتوق فرهنگی مناسب به عنوان یک مجموعه خدمت رسان در دولت مردم در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه کتاب تبدیل شود.
وی با ذکر روایتی از حضرت محمد (ص)، گفت: «هر کس سنت حسنه‌ای را بنا کند، اجری برای او و کسانی است که به آن سنت عمل کند». امیدوارم فعالیت کسانی که در حوزه کتاب و کتابخوانی تلاش می‌کند زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) باشد.

گفتنی است، شهرستان زبرخان دارای ۳ باب کتابخانه عمومی با اسامی شهید باتر شهر درود، امام رضا (ع) شهر خرو و باقرالعلوم (ع) روستای باغشن است و چهارمین کتابخانه عمومی آن با نام شهدای مهد ادیبان شهر اسحاق آباد شهرستان زبرخان در زیربنای ۲۱۸ مترمربع توسط هیأت امنا مسجد جامع شهر اسحاق آباد به مدت ۱۵ سال به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واگذار و با صرف هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد ریال به همت ادراه کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تعمیر، تجهیز و شاداب‌سازی شده است.

image_printچاپ مطلب

Views: 18