درهفته سرد گذشته ۱۵۰ تن انواع نهاده دامی توسط امور عشایر کاشمر توزیع شد
درهفته سرد گذشته ۱۵۰ تن انواع نهاده دامی توسط امور عشایر کاشمر توزیع شد

اقدامات امور عشایر جهاد کشاورزی کاشمر در روزهای سرد گذشته با همکاری شرکت امیر دشت ترشیز باعث به حداقل رسیدن مشکلات عشایر شهرستان شده است.

به گزارش اخترشرق؛ رئیس اداره امور عشایر کاشمر گفت: شبکه تعاونی‌های عشایری در راستای وظایف و به منظور حمایت از سهامداران خود، وظیفه تهیه و توزیع نهاده‌های دامی با نازلترین قیمت ممکن و در زمان مناسب را برعهده دارند.
رضا امیری‌پور افزود: تامین و توزیع ۱۵۰ تن انواع نهاده‌های دامی، توزیع ۱۵ تن آرد و همچنین توزیع ۵ هزار لیتر نفت سفید از جمله اقدامات امور عشایر شهرستان با همکاری شرکت امیر دشت ترشیز بوده است.
وی ادامه داد: تمام تلاش و برنامه ریزی‌های مجموعه و خصوصا امور عشایر شهرستان در راستای حمایت و رفع مشکلات این قشر مولد، زحمت کش و آسیب‌پذیر است.
رئیس شرکت امیردشت ترشیز نیز در ادامه گفت: شرکت امیردشت ترشیز با حرکت در مسیر حل مشکلات عشایر با مجموعه جهاد کشاورزی و اداره امور عشایر شهرستان و با هدف خدمات‌رسانی به عشایر فعالیت می‌کند.
محمد رضا اسکندری افزود: هم اکنون در زمینه‌های متنوعی همچون آبرسانی، تأمین خوراک دام و ارائه تسهیلات و غیره با هدف ارائه خدمات مناسب به منظور بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی، اقتصادی و تولیدی عشایر خدمت‌رسانی می‌کنیم
وی به مشکلات پیش روی جامعه عشایری اشاره کرد و ادامه داد: مشکلاتی که امروز جامعه عشایری با آن روبرو هستند شامل پراکندگی و سیال بودن جمعیت و ضعف زیرساخت‌های زندگی عشایر به ویژه در تأمین و تدارک راه، آب، برق، آموزش، مخابرات، بهداشت و درمان، معیشت و خدمات عمومی است.

خبرنگار:فاطمه نبوی ثالث

image_printچاپ مطلب

Views: 36