دادسرای نظامی منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد
دادسرای نظامی منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد

دفتر دادسرای نظامی منطقه جنوب خراسان رضوی به مرکزیت تربت حیدریه با حضور مسئولان کشوری و محلی آغاز به کار کرد.

دفتر دادسرای نظامی منطقه جنوب خراسان رضوی به مرکزیت تربت حیدریه با حضور مسئولان کشوری و محلی آغاز به کار کرد.

به گزارش اختر شرق و به نقل از ایلنا؛ علی رستمی فرماندار تربت حیدریه در مراسم آغاز به کار این دفتر گفت: تکمیل و توسعه مجموعه های قضایی در این شهرستان نشان از توجه ویژه مسئولان قوه قضاییه به تقویت دستگاه قضا و رفع مشکلات شهروندان در مدت زمانی کوتاه است.

علی رستمی افزود: راه اندازی ساختار دادسرای نظامی علاوه بر آن که به استقرار، تقویت امنیت و حقوق شهروندی در منطقه کمک می کند زمینه حفاظت و صیانت از نیروهای مسلح را نیز فراهم می کند و این اقدام را به فال نیک می گیریم.

وی ادامه داد: شهروندان تربت حیدریه از مجموعه دستگاه قضایی در این خطه رضایت دارند و  این میزان رضایتمندی بیانگر احساس مسئولیت کارکنان و قضات است زیرا کار قضا به حق، کار بسیار دشواری است و کسی که مسئولیتی را در این حوزه می پذیرد باید سختی های زیادی را به جان بخرد.

فرماندار تربت حیدریه گفت: خوشبختانه تمامی دستگاه ها و نمایندگان سه قوه در تربت حیدریه در معادلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یکصدا با یکدیگر همپوشانی دارند و این امر بسیار ارزشمند است.

مدیر دادگستری شهرستان تربت حیدریه نیز با بیان اینکه در جوامع کنونی توسعه، ملاک و شاخصه پیشرفت یک کشور است گفت: یکی از ابعاد پیشرفت، توسعه در حوزه قضایی است که خوشبختانه در ایران و به برکت انقلاب اسلامی، دستگاه قضا پیشرفت های خوبی داشته است.

حسین مسرور نعیمی افزود: ایجاد و ساخت مراکز قضایی نیروهای مسلح باعث تقویت ابهت و صیانت اقتدار نیروهای مسلح در منطقه می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس از مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح انتظار داریم به تربت حیدریه فراتر از یک شهرستان نگاه کنند.

این دفتر صلاحیت رسیدگی به پرونده های ۱۰ شهرستان تربت حیدریه، زاوه، مه ولات، خواف، رشتخوار، بردسکن، خلیل آباد، کاشمر، گناباد و بجستان را بر عهده دارد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 12