تولیت آستان قدس رضوی: امنیت ایران به برکت دلاوری‌ نیروهای مرزبانی و انتظامی است
تولیت آستان قدس رضوی: امنیت ایران به برکت دلاوری‌ نیروهای مرزبانی و انتظامی است

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه امنیت ایران در منطقه‌ای ناامن به برکت دلاوری‌ و رشادت نیروهای مرزبانی و انتظامی است، مرزها را از نقاط استراتژیک برای امنیت کشور دانست.

به گزارش اختر شرق؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در جمع سربازان و فرماندهان مرکز آموزش علوم و فنون مرزبانی ثامن‌الائمه (ع) مشهد، گفت: امنیت ایران در منطقه‌ای ناامن به برکت دلاوری‌ و رشادت نیروهای مرزبانی و انتظامی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی، فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا نظم و امنیت کشور به اهمیت مأموریت مرزبانان اشاره و اظهار کرد: امنیت جامعه به‌قدری از منظر اسلام و اولیای دین مهم است که امیرالمؤمنین علی (ع) یکی از دلایل پذیرش خلافت را ایجاد امنیت در میان مردم معرفی می‌کنند.

وی با اشاره به دعای امام سجاد (ع) برای مرزبانان در صحیفه سجادیه، عنوان کرد: کار مرزبانان در تأمین امنیت جامعه از آن‌چنان اهمیتی برخوردار بوده که امام سجاد (ع) در میان آن‌همه دعای بلند معرفتی در صحیفه سجادیه از مرزبانان غفلت نکرده‌اند و حتی برای مرزبانان حکومت بنی‌امیه که حکومتی غاصب و ظالم است نیز دعا می‌کنند که نشان‌دهنده اهمیت موضوع امنیت در نگاه اولیا و پیشوایان دین است.

تولیت آستان قدس رضوی، مرزها را از نقاط بسیار مهم و استراتژیک برای امنیت کشور دانست و گفت: امنیت بنیادی‌ترین نیاز برای جوامع و مهم‌ترین عامل برای رشد، توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است، به‌طوری‌که تمام نعمت‌ها و شکوفایی استعدادها در پرتو عنصر امنیت بوده و نقش مرزبانان در ایجاد و حفظ امنیت کشور بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

وی از تلاش‌ها، دلاوری‌ها و ایثارگری‌های نیروهای نظامی و انتظامی برای تأمین نظم، آرامش و امنیت زائران حرم مطهر رضوی تقدیر و تمام مجاهدان عرصه نظم و امنیت ایران را در ثواب زیارت زائران بارگاه قدس امام رضا (ع) شریک دانست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی گفت: امروز شاید مردم در عرصه‌‎هایی دغدغه‌مند باشند اما هیچ‌کس در مقوله امنیت دغدغه‌ ندارد، در بسیاری از کشورهای منطقه مردم نمی‌دانند از خانه بیرون می‌روند آیا زنده بازخواهند گشت یا نه اما در ایران هیچ‌کس دغدغه امنیت ندارد که نعمتی بسیار بزرگ است.

وی در ادامه به حادثه تروریستی بمب‌گذاری در مسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان که منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ نفر از نمازگزاران شد اشاره و اظهار کرد: ایجاد گروه وحشی و تروریستی داعش توسط آمریکا و صهیونیسم که به نام اسلام و مسلمانان در مسجد بمب‌گذاری می‌کنند و نمازگزاران را به شهادت می‌رسانند، از عمق توطئه شیطانی استکبار حکایت دارد، به‌طوری‌که دیگر نیاز نیست سربازان آمریکایی و اسرائیلی علیه مسلمانان اقدامی انجام دهند، از میان خود مسلمانان عده‌ای انسان‌های جاهل و گمراه را برای وحشی‌گری به کار بسته‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه تمام لحظات حضور مرزبانان در مرزها برای آنان ثواب و حسنه است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای ناامن و در میان آتش، امن‌ترین کشور است و این نعمت به برکت مرزبانان غیوری است که برای صیانت از این کشور تا پای جان ایستاده‌اند و شجاعانه از مرزها دفاع می‌کنند.

وی گفت: مرزبانان کشورما از مرزهایی محافظت می‌کنند که در برخی مناطق، آن‌طرفش اصلاً حکومتی وجود ندارد و تروریست‌ها، داعش و غیره کمین کرده‌اند، مرزبانان غیور ما در میانه آتش ایستاده‌اند تا مانع ورود ناامنی به کشور شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی به تقدیر فرمانده معظم کل قوا از نقش ارزشمند نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر اشاره و عنوان کرد: این افتخار بسیار بزرگی برای نیروی انتظامی است که رهبری معظم انقلاب در پیام خود به مناسبت هفته ناجا از تحولات و کارهای مثبت این نیرو طی سال‌های اخیر تقدیر می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه جدایی بحرین از ایران اشاره و ابراز کرد: در دوران رژیم پهلوی که مدام شعار ملی‌گرایی و وطن‌پرستی سر داده می‌شد، مجمع‌الجزایر بحرین بدون حتی شلیک یک گلوله و تنها با دستور انگلیس و آمریکا از کشور جدا شد، زیرا فردی بی‌اراده، نالایق و بزدل فرماندهی کل قوا را بر عهده داشت.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در دوران دفاع مقدس تمام استکبار علیه ایران متحد و از صدام دفاع می‌کرد؛ در شرایطی که حتی سیم‌خاردار به ایران نمی‌دادند، کشورهای غربی با تحویل هواپیما، موشک، انواع تسلیحات، مشاوره نظامی و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با حمایت‌های مالی فراوان، هر آنچه در توان داشتند را برای پشتیبانی از صدام به میدان آورده بودند اما یک وجب از خاک این کشور را نتوانستند جدا کنند که طی ۲۰۰ سال اخیر بی‌سابقه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی اضافه کرد: امروز یک فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط و انسانی صالح، شجاع، سیاستمدار، وطن‌پرست و خداترس فرماندهی کل قوا را بر عهده دارد و این‌یک افتخار است.

گفتنی است، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ابتدای ورود به مرکز آموزش علوم و فنون مرزبانی ثامن‌الائمه (ع) از یگان دژبانی این مرکز سان دید و سپس با حضور بر مزار شهید گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره مدافعان و سربازان اسلام و میهن را گرامی داشت.

در ادامه یگان‌های حاضر در مرکز آموزش علمی و تخصصی ثامن‌الائمه (ع) ناجا نماز ظهر و عصر خود را به امامت تولیت آستان قدس رضوی اقامه کردند.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 0