توزیع ۱۹ هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی از ابتدای سالی جاری در کاشمر
توزیع ۱۹ هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی از ابتدای سالی جاری در کاشمر

طی دو ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱۹ هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی بین علاقه‌مندان به پرورش ماهی شهرستان کاشمر توزیع شده است.

به گزارش اخترشرق؛ مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از توزیع بیش از ۱۹ هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی خبر داد و گفت: در راستای سیاست‌های جهاد کشاورزی و شیلات مبنی بر تأمین نیاز جامعه به گوشت سفید و پروتئین سالم، بیش از ۱۹ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی بین علاقه‌مندان و آبزی پروران کاشمری توزیع شده است.
کاظم قربان پور بچه ماهی‌های توزیع شده را از نوع کپور عنوان کرد و افزود: هدف از این طرح اجرای طرح ترویجی و الگوسازی پرورش ماهیان در استخر‌های دو منظوره کشاورزی است تا با تکمیل شدن سبد غذایی، کمک کوچکی در جهت ارتقاء بهربردان برداشته شود.
وی ادامه داد: بهبود بهره‌وری تولیدات زراعی و باغی از طریق غنی شدن آب کشاورزی، کاهش استفاده از کود‌های شیمیایی و تولید محصولات سالم، ترویج فرهنگ مصرف ماهی و سلامتی افراد جامعه از فواید پرورش ماهی در استخر‌های دو منظوره آب کشاورزی برشمرد.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد: حدو۲۷ مرکز پرورش ماهی‌های گرم آبی مجازدر شهرستان کاشمر فعالیت می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود این مراکز حدود ۱۵ تن گوشت ماهی تولید و به بازار عرضه کنند.
قربان پور اظهار کرد: پرورش ماهی در استخر‌های دومنظوره آب کشاورزی علاوه برغنی شدن آب و ایجاد اشتغال به دلیل زودبازده بودن به معیشت خانواده‌ها نیز کمک شایانی می‌کند.

image_printچاپ مطلب

Views: 14