تزریق بیش از ۳.۵ میلیون دز واکسن کرونا در خراسان رضوی
تزریق بیش از ۳.۵ میلیون دز واکسن کرونا در خراسان رضوی

مدیر گروه تخصصی مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا به جامعه هدف بالای ۱۲ سال تزریق‌شده است.

به گزارش اختر شرق؛ محمدجعفر صادقی بابیان این‌که از ابتدای شروع برنامه واکسیناسیون کرونا تاکنون، سه میلیون ۵۲۱ هزار و ۵۹۱ دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف بالای ۱۲ سال خراسان رضوی تزریق‌شده است، اظهار کرد: از این تعداد، دو میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۶۷ عدد دُز اول و ۹۵۹ هزار و ۱۲۴ نفر نیز دز دوم را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون تمامی متولدان سال ۱۳۸۲ به قبل همه‌روزه در مراکز ثابت، تجمیعی، خودرویی و سیار اتوبوسی فعال واکسیناسیون شهر مشهد و شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود.

مدیر گروه تخصصی مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بابیان این نکته که روزهای کنونی بهترین فرصت برای انجام واکسیناسیون کرونا است، تأکید کرد: در حال حاضر تمامی گروه‌های سنی ۱۲ سال به بالا می‌توانند برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند و امیدواریم با مراجعه به‌موقع مردم به مراکز واکسیناسیون کرونا شاهد اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا در آبان ماه نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: در سه روز پایانی ماه صفر همکاری بسیار خوبی میان دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، فرمانداری، استانداری و آستان قدس رضوی شکل گرفت و شش دستگاه اتوبوس جهت انجام واکسیناسیون در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی مستقر بودند و در حرم مطهر رضوی نیز پایگاه تجمیعی امام رضا (ع) در رواق دارالمرحمه و پایگاه سیار اتوبوسی در پارکینگ فعال بود.

صادقی با اشاره به این‌که درصد قابل‌توجهی از زائران به همراه جمع زیادی از مشهدی‌ها واکسینه شدند و کنترل، تست گیری و تب‌سنجی نیز در مبادی ورودی شهر مشهد انجام شد، عنوان کرد تأکید ما در روزهای پایانی ماه صفر روی واکسیناسیون مجاوران بود و واکسیناسیون زائران به جهت خستگی پیاده‌روی در دستور کار نبود اما اگر کسی تمایل داشت واکسینه می‌شد.

وی تصریح کرد: در بحث تزریق دُز دوم واکسن زائران نیز الزامی به حضورشان در شهر مشهد نیست و می‌توانند نوبت دوم واکسن را در شهر خود دریافت کنند.

مدیر گروه تخصصی مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کسانی که واکسن کرونا زده‌اند نباید تصور کنند به‌طور کامل در برابر این ویروس مصونیت دارند زیرا هیچ واکسنی تضمین ۱۰۰ درصدی ندارد و همه باید خود را موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به نکات پیشگیرانه بدانند.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 41