با پرورش کرم ابریشم بیش از ۱۲ میلیارد ریال نصیب نوغانداران کاشمری شد
با پرورش کرم ابریشم بیش از ۱۲ میلیارد ریال نصیب نوغانداران کاشمری شد

در سال جاری حدود ۱۰۰ جعبه تخم نوغان تفریخ شده بین علاقه مندان به پرورش کرم ابریشم توزیع شد.

به گزارش اخترشرق؛ مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از توزیع ۱۰۰ جعبه تخم نوغان تفریخ شده بین متقاضیان خبر داد و گفت: نوغان‌داری از جمله مشاغل مکمل بخش کشاورزی است که در قالب کشاورزی ترکیبی بدون ایجاد هرگونه مزاحمتی زمینه را برای بهبود معیشت روستایی با رویکرد کشاورزی چندکارکردی فراهم می‌کند.
کاظم قربان پور با اشاره به درآمد ۱۲ میلیارد ریالی نوغانداران در سال جاری افزود: پرورش کرم ابریشم به‌عنوان فعالیت اقتصادی جانبی در کنار کشاورزی و باغداری در فصل بهار، رونق‌بخش سفره خانواده‌های کشاورزان است.
وی برداشت ۳ تن پیله‌تر را درسال جاری پیش‌بینی کرد و ادامه داد: توسعه و گسترش فعالیت نوغانداری با ایجاد اشتغال روستایی به‌خصوص برای زنان، توسعه فضا‌های سبز روستایی و حمایت از محیط‌زیست روستا، باعث بهبود معیشت پایدار خانوار‌های روستایی و ماندگاری جمعیت در نواحی روستایی می‌گردد.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد: برگزاری کلاس اموزشی نوغانداری در بین ۷۰نفر، توزیع ۸۰۰ اصله نهال توت، توزیع ۱۰۰جعبه تخم نوغان تفریخ شده، همراهی و بازدید‌های مداوم کارشناسان جهاد کشاورزی از مراحل پرورش از جمله اقدامات جهاد کشاورزی کاشمر در این حوزه بوده است.
قربان پور ورود سرمایه‌گذاران به عرصه صنعت نوغانداری را بسیار حائزاهمیت دانست و اظهار کرد: مهمترین تأثیر پرورش کرم ابریشم، ایجاد اشتغال و کمک به توسعه پایدار روستا است.

image_printچاپ مطلب