ایجاد ٨ هزار مسیر سبز برای آمبولانس های اورژانس ١١۵ مشهد
ایجاد ٨ هزار مسیر سبز برای آمبولانس های اورژانس ١١۵ مشهد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ٨ هزار مسیر سبز در مسیر تقاطع های شهری به آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ مشهد ایجاد شده است.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر علی یزدانی گفت؛ به منظور اعزام بیماران و مصدومین بد حال و عبور سریع از ترافیک، مسیرهای سبز برای آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ مشهد ایجاد شده است خاطر نشان کرد: طرح استقرار کارشناس اورژانس ۱۱۵ در مرکز کنترل ترافیک شهرداری مشهد از شهریور سال ۹۱ کلید خورده است و ایجاد مسیر سبز به عنوان مهمترین شاخص دراین مدت ابزاری مهم در کلان شهر مشهد در هدف کاهش زمان امدادرسانی عملیاتی شده است.

وی افزود: هرساله با توجه به افزایش ترافیک‌های درون شهری بیش از یک هزار مسیر سبز در هر ماه ایجاد شد و در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع بیش از ۸ هزار مسیر سبز در مسیر تقاطع‌های شهری به آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ مشهد ایجاد شده است.

کارشناس و نماینده مرکز اورژانس پیش بیمارستانی در مرکز کنترل ترافیک شهرداری مشهد نیز گفت: ایجاد مسیر سبز در ۶ ماهه اول سال موجب کاهش زمان در بیش از ۱۵۰۰ماموریت اورژانس مشهد۱۱۵ در انتقال و رسیدگی سریع به بیماران و مصدومین بدحال شده است.

علیشاهی با اشاره به اینکه با توجه به حجم زیاد ترافیک شهر مشهد مقدس به رکورد بیش از ۱۵۰۰ مسیر سبزدر هر ماه دست یافتیم خاطر نشان کرد: این شاخص در بررسی ۲۵۰ گزارش احیاء موفق و سکته حاد مغزی کد۷۲۴ و سکته حاد قلبی ۲۴۷ و مصدومین حوادث سوختگی و زایمان قریب الوقوع مادران باردار که به زندگی دوباره بازگشته‌اند بررسی شد که این موضوع را یک عامل موفقیت در عملیات می‌توان بیان کرد.

وی از دیگر مزایای این همکاری می‌توان به استفاده از ۶۰۰ دوربین آنلاین ترافیکی جهت نظارت تصویری برماموریتهای اورژانس ۱۱۵ و اعلام مسیرهای ترافیکی جهت مدیریت مناسب ماموریت‌ها به مرکز فرماندهی عملیات ومشاهده حوادث و بحران‌های شهری و اطلاع‌رسانی سریع و همکاری با سازمانهای امدادی مستقر برای هماهنگی بیشتر در امر خدمت‌رسانی به زائرین و مجاورین بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) اشاره کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 40