انجام عمل خارج کردن پیس میکرهای قلبی بدون جراحی در بیمارستان قائم(عج)
انجام عمل خارج کردن پیس میکرهای قلبی بدون جراحی در بیمارستان قائم(عج)

دانشیار قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حال حاضر انجام عمل خارج کردن سیم های پیس میکرهای قلبی، بدون جراحی باز در بیمارستان قائم(عج) میسر شده است.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر علیرضا حیدری بکاولی گفت؛ در برخی از مواقع لیدها و یا سیم‌های قدیمی پیس میکر وای سی دی به دلیل گذشت زمان، خارج کردن آن با استفاده از روش‌های ساده ممکن نیست و نیاز است که بیمار مورد عمل جراحی باز قرار گیرد اظهار کرد: با تجهیز بیمارستان قائم (عج) به تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز، امکان انجام این عمل بدون جراحی برای اولین بار میسر شد و از این پس می‌توان این خدمت را به بیماران ارائه داد.

فلوشیپ الکتروفیزیولوژی با بیان اینکه خارج کردن لیدها و یا سیم‌های قدیمی پیس میکر وای سی دی، به طور معمول اگر بیش از دو سال بگذرد به دلیل چسبندگی که به عروق قلب ایجاد می‌کند، ممکن نیست و نیاز به ابزار ویژه‌ای دارد تصریح کرد: تا پیش این بیماران یا تحت عمل جراحی باز قرار می‌گرفتند و یا اینکه برای درمان به تهران اعزام می‌شدند و خوشبختانه این اقدام در حال حاضر در بیمارستان قائم (عج) میسر شده است.

دکتر حیدری بکاولی تصریح کرد: از این پس بیمارانی که نیاز به خارج کردن و نصب مجدد این دستگاه را دارند می‌توانند این خدمت را در بیمارستان قائم (عج) دریافت کنند.

دانشیار قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورزش، تغذیه و اجتناب از دخانیات را مهمترین عامل سلامت قلب عنوان کرد و گفت: عوامل مختلفی در میزان ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی تأثیر گذار است که یکی از مهمترین عوامل سبک زندگی ناصحیح است که زمینه ابتلا به این بیماری را در سنین پایین‌تر ایجاد می‌کند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0