افزایش ۱۰ درصدی حضور مردم استان در انتخابات نسبت به دور قبل
افزایش ۱۰ درصدی حضور مردم استان در انتخابات نسبت به دور قبل

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: مردم استان مشارکت ۵۷.۹۸ درصدی در انتخابات ریاست جمهوری طی مرحله دوم داشتند و نسبت به دور اول ۱۰ درصد افزایش را شاهد هستیم.

به گزارش اختر شرق؛ سیدهادی طباطبایی طی گفت‌وگویی با خبرنگاران که در محل دفتر معاونت سیاسی برگزار شد ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم و اطلاع‌رسانی اخبار انتخابات توسط خبرنگاران اظهار کرد: در استان خراسان رضوی کار اطلاع‌رسانی بر عهده خبرنگاران عزیز بود و بخش عمده‌ای از مشارکت مردم استان مرهون تلاش‌های اصحاب رسانه است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشارکت مردم استان طی مرحله اول انتخابات رتبه ۴ کشوری و در کلان استان‌ها رتبه اول را به ثبت رساند، افزود: مرحله دوم انتخابات، شور انتخاباتی بسیار بهتر بود و با فعالیت کاندیداها و ستادها شور و شوق بیشتری ایجاد شد.

همچنین بیانات مقام معظم رهبری هم تاثیر زیادی در فضای سیاسی و بین المللی داشت که منجر به مشارکت بالا و حضور پرشور مردم نسبت به دور اول شد.

وی یادآور شد: ۴۵۶۷ شعبه اخذ رای را در مرحله دوم انتخابات همانند مرحله اول پیش بینی کرده بودیم که از این تعداد ۳۵۰۸ شعبه ثابت و ۱۰۵۹ شعبه سیار بودند.

باید گفت؛ بیشترین اخذ آراء مربوط به یک صندوق در شهرستان گلبهار با ۱۹۲۰ رای بود و بعد از آن شعبه حرم مطهر رضوی، بیشترین رای گیری را داشت.

طباطبایی با اشاره به اینکه میانگین اخذ رای در هر شعبه ۵۰۰ رای بود و تعداد زیادی از شعب ما آمار بالای هزار رای را به ثبت رساندند، عنوان کرد: در مجموع واجدین شرایط استان ۴ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۲۷ نفر بودند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ۲ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۷۴۵ رای، آرای ماخوذه در استان بود، تصریح کرد: از این تعداد جناب آقای جلیلی ۱ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۶ رای و جناب آقای پزشکیان ۱ میلیون و ۸۰ هزار و ۶۷۵ رای به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: اگر این آمار را تقسیم بر واجدین شرایط کنیم، مردم استان مشارکت ۵۷.۹۸ درصدی در انتخابات ریاست جمهوری طی مرحله دوم داشتند و نسبت به دور اول ۱۰ درصد افزایش را شاهد هستیم.

طباطبایی با بیان اینکه ۵۲ درصد از رای دهندگان بانوان و ۴۸ درصد آقایون هستند، گفت: ۹۹ درصد استعلامات ما به صورت آنلاین صورت گرفت و ۱ درصد تنها آفلاین بوده است.

همچنین ۸۵ درصد از مراجع کنندگان مثل انتخابات قبل با کارت ملی هوشمند مراجعه کردند.

image_printچاپ مطلب

Views: 31