افتتاح ۲۷ مدرسه در شش ماه در تبادکان به عنوان وسیع‌ترین منطقه آموزش و پرورش کشور
افتتاح ۲۷ مدرسه در شش ماه در تبادکان به عنوان وسیع‌ترین منطقه آموزش و پرورش کشور

در ادامه سه شنبه‌های امید دبستان دو کلاسه مشارکتی زنده یاد حسن یزدی روستای شاهین قلعه منطقه تبادکان صبح امروز با حضور محسن داوری معاون استاندار و فرماندار مشهد افتتاح شد.

محسن داوری فرماندار مشهد امروز در آیین افتتاح مدرسه زنده یاد حسن یزدی روستای شاهین قلعه در بخش مرکزی مشهد گفت: در ساخت مدارس به خصوص در مناطق کم برخوردار، خیران به شکل گسترده پای کار آمده اند.

به گزارش اختر شرق؛ داوری افزود: ممکن است در برخی موارد میزان کمک خیران برای ساخت یک مدرسه کم باشد اما این مساله دارای اهمیت نیست چرا که مهم برکت کمک‌های خیران است.

وی ادامه داد: ساخت مدارس خیر ساز با برکت است چرا که سرعت اجرای طرح در این گونه موارد بیشتر است و از طرفی مردم به واسطه اینکه مدرسه وقف و خیرساز است در مراقبت از آن توجه بیشتری می‌کنند.

وی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز در کشور ۵.۵ متر مربع، در خراسان رضوی ۴.۵ مترمربع و در حاشیه شهر مشهد و روستاهای اطراف این کلانشهر ۱.۲ مترمربع است و با توجه به کمبود ۲ هزار کلاس درس در این شهرستان طرح ویژه ساخت مدرسه توسط خیران مورد حمایت قرار گرفته است و هر سه‌شنبه یک مدرسه در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

داوری گفت: خیران و نیکوکاران تلاش‌ها و اقدام‌های موثری برای رفع مشکلات منطقه پرجمعیت و وسیع تبادکان داشته و دارند اما وسعت چهار هزار کیلومتر مربعی این منطقه و وجود بیش از ۱۴۰ هزار دانش آموز، که ۲۱ هزار نفر آنان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند کار را سخت کرده است.

وی یادآور شد: فاصله دورترین مدرسه تبادکان تا شهر مشهد ۱۲۰ کیلومتر است اما دانش‌آموزان این منطقه با وجود همه محرومیت‌ها تاکنون چندین عنوان برتر مسابقات جامع علمی کاربردی کشور، قرآنی، جشنواره خوارزمی و دیگر رقابت‌های مشابه را کسب کرده‌اند.

محمدحسین عبداللهی معاون مدیرکل و مدیر اموزش و پرورش منطقه تبادکان در ادامه افزود: وسیع‌ترین منطقه آموزش و پرورش کشور با ۱۵۱ هزار دانش آموز در روستاهای بخش مرکزی و مناطق شهری ۲.۳، ۴.۵، ۱۰ و ۱۲ در مناطق پیرامونی و حاشیه‌نشین کلانشهر مشهد خدمات آموزشی می‌دهد.

وی ادامه داد: از ۱۰ آبان ماه پارسال تا امروز، یعنی در مدت حدود ۶ ماه، ۲۷ مدرسه کوچک و بزرگ با ۲۱۸ کلاس درس با اعتبارات دولتی و کمک‌های خیران و با ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شده است.

رئیس منطقه آموزش و پرورش تبادکان مشهد ضمن تجلیل از کمک خیران در ساخت مدارس اظهار کرد: همچنین یک استخر، سالن ورزشی و چند زمین چمن در آستانه افتتاح در منطقه تبادکان قرار دارند که به زودی این طرح‌های ورزشی نیز به بهره برداری می‌رسند‌.

image_printچاپ مطلب

Views: 0