آغاز مسابقات مرحله نهایی بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در مشهد
آغاز مسابقات مرحله نهایی بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در مشهد

مسابقات مرحله نهایی بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در بخش برادران صبح امروز دوشنبه هفتم خرداد ماه در مجتمع شهدای سلامت مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

به گزارش اختر شرق؛ مسابقات در رشته‌های حفظ ۳ جزء و ۵ جزء، رشته‌های دعاخوانی و مداحی و سخنوری، رشته‌های حفظ ۱۰ و ۲۰ و حفظ کل قرآن کریم، رشته‌های تحقیق و ترتیل و… از جمله برنامه‌های روز نخست مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت است مرحله نهایی بخش آوایی بیست و هشتمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو قسمت برادران و خواهران به ترتیب در تاریخ‌های ۶ تا ۹ خرداد و ۱۳ تا ۱۶ خرداد در مجتمع شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

مقرر بود مرحله نهایی بخش آوایی خواهران در تاریخ ۲ تا ۵ خرداد برگزار شود که با توجه به شهادت خادم الرضا (ع) شهید آیت الله دکتر رئیسی و همراهان شهید ایشان و محدودیت‌های ایجاد در برگزاری این برنامه تصمیم بر آن شد که این بخش در تاریخ ۱۳ تا ۱۶خرداد برگزار شود.

در این مرحله بالغ بر ۳۳۶ نفر در گروه برادران و ۲۸۵ نفر در گروه خواهران در ۱۱ رشته شامل: قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعاخوانی، مداحی، سخنوری، حفظ ۳ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل به رقابت خواهند پرداختاختتامیه بخش آوایی برادران در صبح روز چهارشنبه مورخ ۹ خرداد و اختتامیه بخش آوایی خواهران صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۶ خرداد ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

همچنین آیین اختتامیه سایر بخش‌ها و رشته‌های این جشنواره در روز جمعه مورخ ۱۱ خرداد ماه با حضور برگزیدگان ۵ بخش ادبی، پژوهشی، فناوری، هنری و معارفی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

image_printچاپ مطلب