آغازثبت نام طرح زیارت نیابتی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی
آغازثبت نام طرح زیارت نیابتی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی تصمیم یار و خبرنگاران مشهد میهمانان حضوری هفتمین برنامه دوشنبه قرآنی دانشگاه در حرم مطهر بودند.

به گزارش اختر شرق؛ دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با همکاری مرکز دارالقرآن الکریم آستان قدس رضوی (ع) اقدام به برگزاری هفتمین جلسه از سلسه نشست‌های کشوری «قرآن، برنامه زندگی»، برای دانشجویان، مدرسان و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی به صورت حضوری در حرم مطهر رضوی و در قالب دوشنبه‌های قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی نمود و این برنامه به صورت بر خط برای دانشجویان، کارکنان، مدرسان علمی کاربردی و همه علاقمندان در سراسر کشور پخش گردید.

دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با همکاری دارالقرآن کریم حرم مطهر امام رضا (ع) روز دوشنبه هشتم خرداد قریب به میلاد باسعادت هشتمین ستاره آسمان امامت (ع) میزبان رئیس واحد استانی، دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی تصمیم یار و خبرنگاران مشهد بصورت حضوری و برای سایر علاقمندان بصورت برخط برگزارشد.

دراین نشست که در دارالتفسیر مقبره علامه طبرسی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین امین نیا باتبریک دهه کرامت با بررسی تفسیر تعدادی از آیات قرآن کریم و با اشاره به راه‌های تعالی انسان گفت: ما در مسیر زندگی اگر به قرآن ایمان داریم باید آنرا از مهجوریت خارج کنیم و از برنامه‌های زندگی ساز آن بهره جوییم چرا که قرآن برنامه زندگی ماست.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: انسان برای تعالی در هرکاری به ابزاری نیاز دارد و برای تعالی الهی باید دوری از گناه، صبر در مصیبت و تحمل سختی‌ها و ایستادگی در برابر ظلم را به جان بخرد همانطور که یوسف پیامبر (ع) در مسیر خودسازی و خداشناسی هرآنچه خدا دستور داد را اطاعت کرد وعزیز مصرشد مثال و الگوی کاملی از کسی باشد که همه سختی‌های راه خدا را پذیرفت. داستان‌های قرآنی سرشار از پند و اندرز است البته برای کسانی که دنبال آگاهی هستند و انتظار از دانشجو برای آگاهی و آگاهی بخشی جامعه بیشتر از همه است.

گفتنی است هفتمین جلسه کشوری این سلسله نشست‌ها که در محل دارالتفسیر مقبره علامه طبرسی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی میزبان کارکنان، دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی تصمیم یار و خبرنگاران مشهد، دکتر سلجوقی و جمعی از کارکنان واحد استانی بصورت حضوری بود و سایر علاقمندان به ساحت قرآن کریم در سراسر کشور بصورت برخط میهمان مضجع شریف حضرت امام علی ابن موسی الرضا (ع) بودند.

هم چنین در این نشست از دانشجویان، مدرسان و کارکنان علمی کاربردی استان دعوت شد تا در طرح زیارت نیابتی علاقمندانی که در سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ثبت نام کردند شرکت کنندو نایب الزیاره این عزیزان در حرم مطهر باشند.

علاقمندان و دانشجویان برای درخواست زیارت نیابتی می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی به نشانی www. kr. uast. ac. ir ثبت نام کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 17