۷۰ فقره سرقت در کارنامه سیاه ۲ متهم در مشهد
۷۰ فقره سرقت در کارنامه سیاه ۲ متهم در مشهد

جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری دو متهم پرونده سرقت‌های سریالی خیابانی در مشهد خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سردار ابراهیم قربان زاده جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: از چندی قبل گزارش‌هایی مبنی بر گوشی قاپی و زورگیری‌های خیابانی به‌فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و دستورات لازم برای پی گیری سریع موضوع صادر شد.

وی افزود: در این رابطه فرماندهی انتظامی مشهد طرح تشدید مقابله با سرقت‌ها را در دستور کار خود قرارداد و درحالی‌که تحقیقات پلیسی آغازشده بود گزارش سرقت منجر به درگیری دو جوان با مالک یک دستگاه موتورسیکلت در خیابان آزادی ۳۴ به‌فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و مأموران کلانتری آبکوه بلافاصله در محل حاضر شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: بررسی‌های اولیه پلیس برابر اظهارات شاکی پرونده که از ناحیه سر مصدوم شده حاکی از آن بود دو جوان موتورسیکلتش را به سرقت برده‌اند و چون قصد مقاومت داشته، با شی‌ء تیز ضربه‌ای نیز به سرش زده‌اند.

سردار قربان زاده گفت: پلیس با هماهنگی‌های گسترده طرح مهار را در مسیر فرار متهمان به اجرا گذاشت و پس از گذشت دقایقی دو متهم با دیدن خودروی گشتی پلیس دستپاچه شدند و موتورسیکلت سرقتی واژگون شد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس یکی از متهمان را دستگیر کرد و همدست او از صحنه متواری شد اما با تحقیقات بعدی، مأموران کلانتری آبکوه متهم فراری پرونده را نیز دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: دو متهم ۲۰ و ۲۸ ساله که برای مسافرت به مشهد آمده‌اند در تحقیقات اولیه تاکنون به ۷۰ فقره سرقت‌های خیابانی اعتراف کرده‌اند و با دستورات تخصصی مقام قضایی تحقیقات پرونده ادامه دارد.

خبرنگار: سید یونس ریحانی شرق

image_printچاپ مطلب

Views: 0