۳۲۰ لیتر بر ثانیه از کسری آب شرب شهرستان نیشابور جبران شد
۳۲۰ لیتر بر ثانیه از کسری آب شرب شهرستان نیشابور جبران شد

با بهره‌برداری از ۱۴ پروژه تأمین آب در شهرستان نیشابور ۳۲۰ لیتر بر ثانیه از کسری آب مناطق شهری و روستایی این شهرستان جبران شد.

به گزارش اختر شرق؛ مراسم افتتاح این تعداد پروژه‌ها با حضور مسئولان و مدیران محلی و استان خراسان رضوی در محل آبفا شهرستان نیشابور برگزار شد.

مدیرعامل آبفا نیشابور در این مراسم با اشاره به کسری آب شرب شهرستان به میزان ۶۵۰ لیتر بر ثانیه، گفت: ۲۰۰ لیتر از کمبود آب درنتیجه حفر و جابجایی چاه‌هایی تأمین شد که با افت تولید مواجه شده بودند و ۱۲۰ لیتر هم با احیاء و مهندسی چاه‌ها.

علی‌رضا اخویان از قطع برق به‌عنوان یک چالش جدید و تأثیرگذار بر منابع تولید آب نام برد و عنوان کرد: این عامل، کسری فعلی آب شهرستان را از ۳۳۰ لیتر بر ثانیه به ۴۵۰ تا ۵۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌دهد.

وی تعامل و همدلی موجود میان مجموعه مدیران شهرستان را در رفع مشکلات آب شرب مؤثر دانست و تصریح کرد: با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، بخشی از منابع آب شهرها در اختیار روستاها و در مقاطعی منابع روستاها برای شهرها مصرف می‌شود.

در ادامه مراسم علاوه بر افتتاح پروژه‌های آب‌رسانی، سامانه متمرکز ارتباط با مشتری شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی (۱۲۲) در شرکت آبفا نیشابور راه‌اندازی شد.

به گفته مدیرعامل آبفا نیشابور برای راه‌اندازی این مرکز که نیروهای آن را بانوان معلول و مددجوی بهزیستی تشکیل می‌دهند و همچنین اجرای پروژه‌های تأمین آب شهرستان جمعاً ۱۶۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 105