۱۵ پروژه آموزشی درحال ساخت درتربت جام/ این حق فرزندان این شهرستان نیست که در کانکس تحصیل نمایند
۱۵ پروژه آموزشی درحال ساخت درتربت جام/ این حق فرزندان این شهرستان نیست که در کانکس تحصیل نمایند

مدیراداره آموزش وپرورش شهرستان تربت جام درنشست با اصحاب رسانه از۱۵پروژه آموزشی درحال ساخت درتربت جام خبرداد.

مدیراداره آموزش وپرورش شهرستان تربت جام درنشست با اصحاب رسانه از۱۵ پروژه آموزشی درحال ساخت درتربت جام خبرداد.

به گزارش اختر شرق؛ علیرضا اسلامی نژاد با بیان اینکه ۵۲ شعارما درمهرامسال با بازگشایی مدارس، امید آفرینی، مشارکت پذیری و حمایت آموزی در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش است، گفت: تعداد ۵۲ هزاردانش آموز ودرحدود ۵۰۰ کد واحد آموزشی و تعداد پنج هزارنفر بازنشسته وشاغل دراداره آموزش وپرورش تربت جام وجود دارد.

 وی تصریح کرد: ما امسال مهر را در حالی آغاز کردیم در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ که از لحاظ نیروی انسانی با کمبود شدید مواجه می باشیم و یکی از چند اداره تربت جام هستیم که دچار بحران نیروی انسانی می باشیم.

مدیر آموزش و پرورش تربت جام همچنین افزود: درنقل و انتقالات مرحله اول فرهنگیان که در اردیبهشت ماه سال جاری انجام گرفت ۱۵۰ نفر متقاضی انتقال درشهرستان داشتیم که از این تعداد ۱۴۳ نفر از تربت جام منتقل گردیدند که این یک اتفاق تلخی برای این شهرستان بود آن هم درشهری که شرایط خاص خودش را دارد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر در تربت جام ۱۵ پروژه آموزشی درحال ساخت داریم که علاوه براین تعداد پروژه درحال ساخت در ۱۵ مهرماه جاری ۸ پروژه آموزشی را افتتاح خواهیم کرد وخبرنگاران می بایستی باتوجه به کمبود واحدهای آموزشی روی ظرفیت خیرین کار نمایند تا آنان را ترغیب به کمک درجهت ساخت واحدهای آموزشی نمایند چون این حق فرزندان این شهرستان نیست که در کانکس تحصیل نمایند.

علیرضا اسلامی نژاد به بازپس‌گیری املاک آموزش وپرورش که درتملک دیگر ادارات شهرستان است پرداخت وگفت: از زمانی که سکان هدایت آموزش وپرورش تربت جام را در دست گرفتم تمامی سعی و تلاش ما این بوده که املاکی که متعلق به آموزش وپرورش را که درتملک دیگر ادارات و یا نهادهای شهرستان می باشد را شناسایی نموده و نسبت به بازپس گیری اینگونه املاک اقدام گردد که در اولین حرکت ما مکانی که مربوط به آموزش وپرورش بود و بعنوان گرمخانه درجهت نگهداری معتادان از آن استفاده می گردید را مجدا پس گرفتیم.

وی همچنین افزود: ازمنظر مدیریتی به نظر من یک مدیر دو تا چهار سال می تواند در یک مکان خوب کار کند و بعد از این مدت نیاز به یک تغییر و تحول نیز می باشد بنابراین ما امسال آمدیم یک جراحی دراین رابطه انجام داده وتغییراتی در راس مدیران مدارس انجام و به این حرکت خیلی خوش بین می باشم و مطمئن هستم که این حرکت درسال آتی یک اتفاق خوبی رابه‌دنبال دارد.

مدیر آموزش و پرورش تربت جام باتاکید برتعامل اداره آموزش وپرورش با اصحاب رسانه گفت : اصحاب رسانه خیلی خوب می توانند ما را در راه اهدافی که داریم یاری نمایند و از آن دسته از اصحاب رسانه شهرستان که چنین به ما کمک می کنند و ما را منصفانه نقد می کنند و در کل چشم بینای ما نیزمی باشند تشکر می کنیم.

وی همچنین به تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت : شایدیکی ازگمشدگان فضای اداری این روزهای ما این باشد که مراجعه کننده ای که وارد اتاق ما و یا مجموعه کار ما وارد می شود خیلی شفاف به آن جواب نمی دهیم وخیلی فرد را معطل نگه میداریم که این از نظراخلاقی و اداری وسازمانی و وجدانی خیلی کار پسنده ای نمی باشد.

مدیرآموزش وپرورش تربت جام درپایان بابیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید بر این دارندکه فضای مجازی یک فرصت است گفت: یکی از اولویتهای اصلی کار من درهمان ابتدا این بوده که حوزه روابط عمومی را در اداره آموزش وپرورش شهرستان فعال نمایم وکانالی راهم که درفضای مجازی تحت عنوان رخداد آموزش وپرورش راه اندازی کردیم با دوهزارو۴۰۰ عضو باعث گردیده که یکی ازکانال های تاثیرگذارو مستند درتربت جام باشد.

خبرنگار: مهدیه اعلمی

image_printچاپ مطلب

Views: 11