۱۳ پروژه شهرداری نیشابور افتتاح شد
۱۳ پروژه شهرداری نیشابور افتتاح شد

۱۳ پروژه شهرداری نیشابور به مناسبت هفته شهرداری ها و دهیاری ها با حضور جمعی از مقامات این شهرستان و استانداری خراسان رضوی بهره برداری رسمی شد.

۱۳ پروژه شهرداری نیشابور به مناسبت هفته شهرداری ها و دهیاری ها با حضور جمعی از مقامات این شهرستان و استانداری خراسان رضوی بهره برداری رسمی شد.

به گزارش اختر شرق؛ شهردار نیشابور در مراسم افتتاحیه در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور، گفت: در این سازمان سه پروژه سامانه جامع آتش نشانی دارای زیرسیستم های مدیریت عملیات، مدیریت فرماندهی، مدیریت حوزه پیشگیری، قابلیت نقشه محور بودن، ناوبری سامانه حریق و حادثه به صورت متمرکز، برنامه خرید تجهیزات مقابله با مواد شیمیایی خطرناک و مانیتورینگ سیستم GPS خودروهای آتش نشانی با اعتبار چهار و نیم میلیارد ریال افتتاح شد.

علی نجفی افزود: آسفالت خیابان عدالت و بهسازی چهار خیابان ۱۵ خرداد، ۱۴ معصوم (ع)، عطار و شریعتی با اعتبار چهار میلیارد ریال توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهری اجرایی شدند.

به گفته وی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری هم با احیا و رفع نواقص پروژه های قبلا اجرایی شده با اعتبار ۷۶۰ میلیون ریال توانست سیستم آبیاری قطره ای با تحت فشار بلوارهای اندیشه، طالقانی، جهاد و باغ پسته شهرداری را به ثمر رساند.

شهردار نیشابور ادامه داد: معاونت خدمات شهری با تجمیع امکانات این نهاد، خودرو اورژانس خدمات شهری و گروه سه موتوره شهربان را با هدف پایش مستمر و پیگیری مشکلات معابر اصلی توسط اکیپ های نظارتی راه اندازی کند.

نجفی از پروژه چشم آتش نشان با هدف دریافت اطلاعات از محل حادثه با استفاده از کوادکوپتر قبل از رسیدن تیم های امداد و نجات و ارائه مشاوره به منظور تسریع در امداد و نجات در آینده نزدیک خبر داد.

وی با بیان اینکه تنگناهایی برای نظام اسلامی به وجود آمده است که با صبوری مردم و تدبیر مسئولان می شود از آنها عبور کرد، تصریح کرد: ما با وجود چالش های مالی، خدمات به مردم را رها نکرده ایم و فضای توسعه پیش روی شهر نیشابور است تا جایی که با وجود افزایش قیمت قیر از یک و نیم میلیون تومان در پارسال به چهار میلیون تومان برای یک تن در امسال،کل سال گذشته هفت هزار تن آسفالت تولید و پخش و امسال فقط در بهار شش هزار تن آسفالت تولید و پخش کردیم.

در پایان از تجهیزات مقابله با مواد شیمیایی خطرناک شامل کپسول های هوای فشرده برای مصدومان، ایستگاه علائم حیاتی، دماسنج لیزری، کیف های خود امدادی، جلیقه های نجات، کیف و کیت های امداد، دستگاه تشخیص پرتوهای هسته ای، تجهیزات قرنطینه ای و رفع آلودگی ازمحیط، چادر رفع آلودگی انفرادی، برانکارد ایزوله و حمل مصدوم،کاور های مخصوص جسد های خاص، انواع لباس های NBC  و دستگاه مه پاش رونمایی شد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 10