مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی: ۱۸۹ هزار حامی ایتام و محسنین استان را یاری می‌کنند 
 مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی: ۱۸۹ هزار حامی ایتام و محسنین استان را یاری می‌کنند 

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: ۱۸۹ هزار حامی، ۴۰۳۰۲ فرزند ایتام و محسنین را حمایت می‌کنند که با توجه به تعداد قابل توجه فرزند یتیم ‌و محسنین نیازمند حامیان بیشتر هستیم، این حامیان نقش مهمی در آینده فرزندان دارند.

به گزارش اختر شرق؛ رضا سلم آبادی در این باره عنوان کرد: ۱۱۶۹۵ فرزند یتیم و ۲۸۶۰۷ فرزند محسنین و در مجموع ۴۰۳۰۲ فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان‌های استان خراسان رضوی می‌باشند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به ۱۸۹ هزار حامی ایتام و محسنین در استان، گفت: در حال حاضر ۳۹ یتیم و ۴۳۹ فرزند محسنین و در مجموع ۴۷۸ یتیم و محسنین بدون حامی هستند و نیازمند دست پرمهر حامیان می‌باشند.

وی افزود: سرانه دریافتی فرزندان ایتام به صورت میانگین ماهیانه هر فرزند یتیم ۶۲۰ هزار تومان و هر فرزند محسنین ۲۶۱ هزار تومان است.

سلم آبادی با بیان اینکه در ۹ ماه سال جاری ۱۳۲ میلیارد تومان توسط حامیان به حساب ایتام و محسنین به صورت مستقیم واریز شده است، اظهار کرد: کمک‌های غیر نقدی پرداخت شده طی این مدت توسط حامیان ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: واریز نقدی به حساب ایتام نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد و محسنین نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴۲ درصد رشد داشته است و در هدایای غیر نقدی ۵۰ درصد رشد را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه میانگین سقف دریافتی هر فرزند یتیم یک میلیون تومان و برای محسنین ۷۰۰ هزار تومان می‌باشد، گفت: با توجه به تعداد زیاد فرزندان ایتام و محسنین در استان، از مردم خیر و نیک اندیش کشور درخواست داریم از طریق سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزندان معنوی خود اقدام کنند، افراد با مراجعه به این سایت می‌توانند فرزند معنوی خود را از استان و شهر دلخواه خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: طی ۹ ماهه سال جاری از طریق پایگاه‌های اطراف حرم، مساجد، نمازهای جمعه و دیدارهای چهره به چهره ۲۷۷۵۹ حامی ثبت نام کرده‌اند که نیکوکاران مردم مشهد و زائران امام رضا علیه السلام از استان‌های مختلف می‌باشند.

سلم آبادی با بیان اینکه حدود ۱۶۷ حامی ایرانی مقیم خارج از کشور ۷۹۸ فرزند استان را تحت حمایت دارند، عنوان کرد: این حامیان طی ۹ ماه سال جاری مبلغ هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نقد و غیر نقدی به فرزندان ایتام و محسنین کمک کردند که شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نقد و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان غیر نقد بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با بیان با بیان اینکه حدود ۵۰۰ فرزند ایتام و محسنین در گذشته، اکنون خود حامی فرزندان ایتام و محسنین هستند، گفت: فرزندان ایتام و محسنینی بودند که حائز رتبه‌های برتر کنکور، مخترع، دارای سمت‌های مهم، رتبه‌های برتر نقاشی و خطاطی و ورزشی شدند و این امر ممکن نبود مگر با کمک وجوهات خیرین.

سلم آبادی در پایان خاطرنشان کرد: با مشارکت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان همزمان با سراسر کشور در ۱۶ دی ائمه جمعه استان در خطبه‌های نماز جمعه ترویج خیر و احسان در طرح اکرام و ایتام را انجام دادند و در این روز ۲۲۰۰ حامی ثبت نام کرده‌اند و حمایت از ۲۵۰۰ فرزند را عهده‌دار شدند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0