۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در بازارچه مرزی دوغارون توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان 
۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در بازارچه مرزی دوغارون توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان 

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی از ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در جهت اجرای فاز یک طرح جامع بازارچه مرزی دوغارون خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ مهندس محمدرضا تازیکی در آئین آغاز عملیات اجرایی فاز یک طرح جامع بازارچه مرزی دوغارون، اظهار کرد: این بازارچه یکی از شاهراه‌های اصلی در شرق کشور محسوب می‌شود که امروز شاهد افزایش تردد نسبت به سال‌های قبل در آن هستیم.

وی با اشاره به مشخصات عملیات اجرایی این طرح، تصریح کرد: وسعت زمین بازارچه مرزی ۷۸ هزار مترمربع است و طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده بالغ بر ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید با تلاش سازمان همیاری شهرداری‌های استان در بازارچه رقم خواهد خورد.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزیهای انجام شده برای عملیات اجرایی فاز یک طرح جامعه بازارچه مرزی دوغارون، بیان کرد: مدت اجرا پروژه ۱۸ ماه پیش‌بینی، سطح زیربنا در نظر گرفته شده برای ایجاد غرفه‌های خدماتی، اداری، فروشگاهی و … در حدود ۳۸ هزار و ۵۶۵ مترمربع است و با اجرای این طرح، زمینه برای اشتغال بالغ بر ۹۲۳ نفر ایجاد خواهد شد.

مهندس تازیکی با بیان اینکه در مدت کوتاهی که مسئولیت بازسازی و تکمیل زیرساخت‌های بازارچه مرزی به سازمان همیاری محول شده است تحولات زیادی صورت گرفته شده، گفت: تسطیح مقدماتی، اصلاح و بهسازی شبکه برق داخل بازارچه، تهیه نقشه‌های اجرایی، انتخاب مشاور، تامین امکانات رفاهی استراحتگاه، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی از جمله این تحولات بوده است که تاکنون توسط سازمان عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در راستا طرح ساماندهی بازارچه با تلاش سازمان همیاری نرم‌افزار جامع مدیریت بازارچه مرزی نیز تدوین و اجرایی گردیده است.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: بحث اشتغال زایی در حوزه مرز تایباد از جمله دغدغه‌های گذشته مسوولان این شهر است که در فرآیند جدید تنها با ایجاد ۱۳۸ غرفه در حوزه خرده فروشی و اضافه شدن ۲۴ غرفه تجاری، امکان اشتغال زایی برای بیش‌از ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

image_printچاپ مطلب

Views: 95