۵۸۲ متخلف حوزه شکار و صید در خراسان رضوی دستگیر شدند
۵۸۲ متخلف حوزه شکار و صید در خراسان رضوی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی گفت: ۵۸۲ متخلف حوزه شکار و صید طی نیمه نخست امسال در این استان دستگیر شدند.

به گزارش اختر شرق و به نقل از ایرنا؛ سرهنگ ابوالفضل شعبانی افزود: این تعداد متخلف شکار و صید طی گشت‌های مستمر ماموران یگان در مناطق و زیستگاههای استان دستگیر شده‌اند و در قالب ۴۰۰ پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: از متخلفان تعداد ۷۷ قبضه سلاح شکاری و ۸۰۰ عدد انواع فشنگ کشف و توقیف شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی گفت: همچنین جانوران شکار و صید شده از متخلفان به تعداد ۱۱۴ عدد ماهی و لاشه ۷۱ راس پستانداران وحشی از قبیل قوچ و میش وحشی و کل و بز وحشی و گراز است.

وی اظهار کرد: همچنین لاشه تعداد ۱۶۲ قطعه پرندگان وحشی از قبیل کبک، کبوتر و تیهو کشف و همچنین تعداد ۳۵ بره قوچ و میش و آهو زنده‌گیری شده و ۴۹۷ قطعه پرنده وحشی زنده کشف توقیف نمودند.

شعبانی با بیان اینکه تعداد ۳۹ مورد از شکارچیان قبل از اقدام به شکار در منطقه دستگیر شدند، عنوان کرد: علاوه بر آن یک هزار و ۵۸۰ متر مربع در خصوص متجاوزان به طبیعت که به طور عمد اقدام به تخریب خاک بطور غیر مجاز داشتند، تشکیل شده است.

این مسدول با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت علاوه بر دستگیری متخلفان شکار و صید در ابعاد مختلف فعالیت گسترده داشته و بر حسب وظیفه خود از آلودگی‌های زیست محیط جلوگیری کرده اند، تصریح کرد: به تعداد ۴۴۵ مورد اخطاریه برای واحدهای آلوده در زمینه انواع آلودگی‌های زیست محیطی از قبیل هوا، خاک، آب و پسماند طی نیمه نخست امسال صادر شده است.

فرمانده یگان حفاظت استان خراسان رضوی از خروج ۴۹ هزار و ۵۰۰ راس دام سبک که به طور غیر مجاز در مناطق چهارگانه محیط زیست چرای غیر مجاز داشتند خبر داد و گفت: برای مالکین تشکیل پرونده گردیده و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: محیط بانان استان خراسان رضوی علاوه بر وظایف ذاتی خود جهت ارتقای فرهنگ محیط زیست در مدارس حاشیه روستاهای مناطق در قالب طرح یک ساعت با محیط بان قریب به پنج هزار و ۸۰۰ نفر ساعت آموزش‌های زیست محیطی ارائه دادند.

image_printچاپ مطلب

Views: 23