۱۵۷ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های برق روستایی خراسان رضوی جذب شد
۱۵۷ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های برق روستایی خراسان رضوی جذب شد

مجری طرح‌های عمرانی و برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: پارسال از مجموع ۱۷۱ میلیارد تومان اعتبار عمرانی شرکت شامل برق روستایی، مسکن، نواحی صنعتی، مرزی و عشایری، ۱۵۷ میلیارد تومان جذب و ۱۴ میلیارد تومان باقی مانده که در حال جذب است.

به گزارش اختر شرق؛ هادی مهدی زاده در این باره عنوان کرد: اعتبار باقی مانده شامل سه میلیارد تومان برقرسانی به یک ناحیه صنعتی و ۱۱ میلیارد تومان مربوط به کد پروژه‌های روستایی در همه مدیریت‌های برق شهرستان‌ها است.

وی بیان کرد: براساس سیاستگذاری انجام گرفته، مقرر شده است که اعتبارات عمرانی روستایی صرف خرید و تعویض تابلوهای فرسوده روستایی شود و شهرستانهایی که تخصیص اعتبار متوسطی دارند، علاوه بر تعویض تابلوهای فرسوده، چراغ‌های LED را نیز به عملکرد خود اضافه نمایند.

مجری طرح برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تعداد اندکی از مدیریت‌های برق شهرستان‌ها بنا بر موافقت نامه‌هایی که با فرمانداری‌ها داشتند، از اعتبارات خاص برای تامین برق سایت‌های مسکن مهر و توسعه روستایی برخوردار هستند که دفتر برنامه ریزی و بودجه شرکت این اعتبارات را به زودی به آن‌ها ابلاغ خواهد کرد، در این راستا طرح‌ها تهیه شده و فرآیند مناقصات در حال برگزاری است.

وی مهلت قانونی جذب اعتبارات بخش روستایی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی را پایان شهریور ماه امسال ذکر و تاکید کرد: لازم است مدیران برق شهرستان‌ها مستندهایی برای هزینه اعتبارات در بخش‌های مختلف تهیه و برای ارایه به دستگاه‌های نظارتی مانند توانیر و … آماده نمایند.

مهدی زاده در پایان گفت: در راستای جذب بهتر اعتبارات عمرانی برای سال ۱۴۰۲ درخواست می‌شود با کمک ماتریس برنامه ریزی که بر نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها تاکید دارد، از نقاط قوت کارکنان حوزه مهندسی و نظارت شهرستانها که نیروی انسانی متعهد و باانگیزه هستند، برای رفع نقاط ضعف بهره گرفته شود.

image_printچاپ مطلب

Views: 75