۱۵۱۶ قطعه زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در پنج شهرستان خراسان رضوی واگذار شد
۱۵۱۶ قطعه زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در پنج شهرستان خراسان رضوی واگذار شد

آیین قرعه‌کشی واگذاری زمین برای ساخت یک‌هزار و ۵۱۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در پنج شهرستان قوچان، تایباد، فریمان، جغتای و داورزن روز سه‌شنبه طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی در شهر قوچان برگزار شد.

به گزارش اختر شرق؛ استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: اولویت ما در شرایط کنونی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است تا با فعال کردن بخشهای اقتصادی از جمله ساخت مسکن بتوان گام موثری برای بهبود شرایط مردم برداشت.

یعقوبعلی نظری بیان کرد: تامین مسکن نقش اساسی در وضعیت معیشتی مردم داشته و آنان را از پرداخت اجاره‌های بالای مسکن رها می‌کند که این موضوع رویکرد اصلی ما در تسریع اجرای طرح نهضت ملی مسکن است.

وی ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن مرحله به مرحله در حال پیش رفتن است و تاکنون قرعه کشی واگذاری زمین برای واحدهای مسکونی این طرح در شهرهای مختلف برگزار شده است و علت اصلی برگزاری مراسم قرعه کشی نیز ایجاد رابطه بهتر بین مسئولان با مردم است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه قرعه کشی سرنوشت متقاضیان را برای ساخت خانه مشخص می‌کند، در شهرهایی که هنوز زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مشخص نشده، تلاش زیادی در دست انجام است تا بتوان متقاضیان را در شهرهای مزبور تعیین تکلیف کرد، گفت: بهتر است در زمان اجرای طرح نهضت ملی مسکن زمینه رفت و آمد صاحبان واحدهای مسکونی توسط مسوولان شهرستان فراهم شود تا خود متقاضیان در جریان روند ساخت واحدها قرار بگیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: قوچان یکی از هفت شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در استان است که پنج هزار نفر از آنان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و تاکنون ثبت نام یک هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد نهایی شده و باقی نیز در حال تکمیل مدارک خود هستند.

جواد خدایی بیان کرد: مرحله نخست تامین زمین در قوچان انجام گرفته و در مرحله دوم قرار است زمین برای ۸۰۰ واحد مسکونی طی دو ماه آینده به متقاضیان در این شهر واگذار شود، تلاش شده که در انتخاب زمین و شیوه «گروه ساخت» امتیازهایی در نظر گرفته شود تاشان و کرامت مردم قوچان حفظ شود.

وی در پایان گفت: امروز همزمان با مراسم قرعه کشی برای واگذاری زمین در قوچان، به صورت همزمان زمین برای ۳۰۰ واحد در تایباد، ۲۳۲ واحد در فریمان، ۱۰۸ واحد در جغتای و ۷۶ واحد در داورزن به متقاضیان واگذار می‌شود.

image_printچاپ مطلب

Views: 0