۹۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان‌های سرخس و فریمان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد
۹۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان‌های سرخس و فریمان به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، از اتصال بالغ بر ۹۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان‌های سرخس و فریمان به شبکه ملی اطلاعات، با اجرایی شدن طرح‌های جدید خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ علی دلگیر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه‌ای که به‌منظور بررسی مشکلات ارتباطی شهرستان‌های فریمان و سرخس با حضور سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده این شهرستان‌ها در مجلس شورای اسلامی و در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از مشکلات ارتباطی این دو شهرستان گفت: جهت کاهش مشکلات موجود، برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت پذیرفته و طرح‌های جدیدی در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان سرخس و ۶۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان فریمان به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند، خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن طرح‌های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اینترنت پرسرعت روستایی و نیز ارتقای سایت‌های تلفن همراه به تکنولوژی‌های نسل سوم و چهارم، که با همکاری اپراتورهای همراه و شرکت های‌وب در دست اجرا است، این تعداد به ۹۴ درصد افزایش خواهد یافت.

دلگیر گفت: با عملیاتی شدن طرح‌های جدید در حوزه پوشش تلفن‌همراه، ۸۵ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار این دو شهرستان نیز از پوشش تلفن همراه برخوردار خواهند شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در پایان ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن طرح‌های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاهد بهبود قابل توجه شاخص‌های ارتباطی در استان باشیم.

بر اساس این گزارش سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در این جلسه، ضمن اشاره به مدت باقی‌مانده تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، برخورداری روستاهای استان از اینترنت پرسرعت را امری ضروری و مهم دانسته و گفت: پیگیری‌های لازم جهت رفع موانع موجود در اجرایی شدن طرح‌های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صورت خواهد پذیرفت.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 48