۴۸۰ معدن راکد خراسان رضوی به مزایده گذاشته می‌شود
۴۸۰ معدن راکد خراسان رضوی به مزایده گذاشته می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به تاکید استاندار و ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت، معادن غیر فعال در همه استان‌های کشور باید به مزایده گذاشته شود که در این راستا ۴۸۰ معدن راکد و غیرفعال در خراسان رضوی شناسایی شده است.

به گزارش اختر شرق؛ علی رسولیان در نشست شورای معادن خراسان رضوی اظهار کرد: از این تعداد ۳۶۱ معدن بلوکه شده در استان هستند که دلیل بلوکه شدن آن‌ها پاسخ منفی برخی دستگاه‌ها به استعلام بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: پروانه اکتشاف ۲۵۸ معدن در خراسان رضوی که جزء معادن قدیمی هستند، سال‌ها قبل صادر شده اما از آنجا که این معادن فعال نشده، پروانه آن‌ها ابطال گشته است که این معادن با بررسی مجدد و دریافت پاسخ مثبت استعلام از اداره کل منابع طبیعی، به مزایده گذاشته خواهد شد.

وی تعداد معادن دارای پروانه‌های کشف مزایده‌ای استان را ۱۵۹ فقره ذکر و عنوان کرد: در دوره‌ای که برای این معادن پروانه صادر شده، طبق قانون، نیاز به استعلام از اداره کل منابع طبیعی وجود نداشته است اما در صورت به مزایده گذاشتن این معادن، باید استعلام آن‌ها دوباره از اداره کل منابع طبیعی گرفته شود.

رسولیان بیان کرد: ۱۶۳ معدن نیز در خراسان رضوی دارای پروانه بهره برداری سلب صلاحیت شده هستند که برای به مزایده گذاشتن آن‌ها نیازی به اخذ استعلام از اداره کل منابع طبیعی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب که از زمان ابلاغ دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر فعال‌سازی معادن راکد، مزایده برای واگذاری ۱۰۰ معدن فلزی و غیرفلزی در خراسان رضوی برگزار شد که استقبال خوبی از آن به عمل آمد و ۶۶ نفر در این مزایده شرکت کردند، گفت: مزایده مهم دیگری برای شش معدن بزرگ سنگ آهن و سنگ تزئینی در مدت دو ماه آینده در خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 11