کمک ۶۴۰ میلیون ریالی خیرین کاشمری تاکنون درزمینه پیشگیری و مقابله با کرونا
کمک ۶۴۰ میلیون ریالی خیرین کاشمری تاکنون درزمینه پیشگیری و مقابله با کرونا

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان کاشمر گفت: در شهرستان برای مدیران بر اساس وظایف تعریف‌شده مسئولیت سازی شده است و هیچ‌گونه قصور چه عمداً و یا سهواً از مدیران پذیرفته نیست و در حوزه سلامت هر مدیری که کوتاهی کند بازخواست خواهد شد.

به گزارش اختر شرق؛ فرماندار شهرستان کاشمر در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به گزارش‌ها و ارزیابی‌های انجام‌شده وضعیت شهرستان نسبت به چند روز قبل وضعیت مطلوبی نیست و از همه عزیزانی که قصد مسافرت به شهرستان رادارند خواهشمندیم هشدارهای بهداشتی ستاد استانی پیشگیری از کرونا را جدی بگیرند و از سفر به شهرستان تا عادی شدن شرایط خودداری نمایند.

وی با تاکید براینکه مردم به شایعات توجه نکنند افزود: آخرین وضعیت براساس پروتکل‌ها توسط وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام و اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود.

ساقی خاطرنشان کرد از مردم می‌خواهیم به‌منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در خانه‌ها بمانند و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند که در این راستا از طریق بلندگوهای سیار در سطح شهر و روستاها هشدارهای لازم اطلاع  رسانی شده است.

فرماندار اظهار کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی  و مراقبت باید هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و اگر همکاری مردم در این زمینه تداوم داشته باشد قطعاً در قطع زنجیره انتقال و کنترل ویروس کرونا موفق خواهیم بود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان کاشمر تصریح کرد: در شهرستان برای مدیران بر اساس وظایف تعریف شده مسئولیت سازی شده است و هیچ‌گونه قصور چه عمداً و یا سهواً از مدیران پذیرفته نیست و در حوزه سلامت هر مدیری که کوتاهی کند بازخواست خواهد شد.

ساقی با تاکید براینکه شهروندان از دامن زدن به شایعات و نشر مطالب کذب منتشرشده در کانال‌ها و فضای مجازی جدا پرهیز نمایند خاطرنشان کرد: باید شایعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن خنثی شود و با شایعه‌پراکنان برخورد قضائی صورت خواهد گرفت.

در ادامه فرماندار شهرستان کاشمر با تشکر از اقدامات داوطلبانه و جهادی مردم درزمینه ضدعفونی و تهیه اقلام بهداشتی در شهرستان تاکید نمود هر توزیع اقلامی باید با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان صورت گیرد تا آلودگی منتقل نشود و گروه‌ها و تیم‌ها با معرفی سرتیم گروه به ستاد شهرستان، نسبت به ساماندهی و هم‌افزایی در راستای وظایف تعریف‌شده اقدام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته اکیپ‌های غربالگری و تب سنجی با همکاری نیروهای امدادی هلال‌احمر در مبادی ورودی شهرستان در حال اجراست و تمامی خودروهایی که قصد ورود به شهرستان رادارند تب سنجی و غربالگری انجام و هشدارهای بهداشتی و ایمنی در خصوص شیوع ویروس کرونا ارائه می‌گردد و افراد مشکوک که درجه تب بالا دارند پس از ثبت مشخصات و آدرس سکونت به مراکز بهداشت درمانی ارجاع می‌شوند.

فرماندار کاشمر بابیان اینکه تاکنون همکاری و همیاری مردم قابل‌تقدیر بوده گفت: خیرین شهرستان تاکنون مبلغ ۶۴۰ میلیون ریال درزمینه پیشگیری و مقابله با کرونا مشارکت نموده‌اند.

ساقی همچنین از همه مردم خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.irدر طرح غربالگری الکترونیکی کرونا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مشارکت نمایند.

خبرنگار: فاطمه نبوی ثالث

image_printچاپ مطلب

Views: 0