کلاه‌برداری میلیاردی با چک سرقتی در نیشابور
کلاه‌برداری میلیاردی با چک سرقتی در نیشابور

جانشین فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و دستگیری متهمی که با استفاده از چک سرقتی اقدام به کلاه‌برداری دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی در شهرستان نیشابور کرده بود، خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سردار ابراهیم قربان زاده در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت مرجوعه قضایی از سوی یکی از شهروندان نیشابوری مبنی بر کلاه‌برداری از وی توسط فردی سودجو، پیگیری موضوع در دستور کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی نیشابور قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد فردی که خود را خریدار احشام معرفی کرده با چرب‌زبانی و جلب اعتماد وی، تعداد ۸۵ رأس گوسفند را به مبلغ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در قبال ارائه چک خریداری و محل را ترک کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در مراجعه شاکی به بانک مشخص می‌شود چک صادره از سوی خریدار احشام سرقتی می‌باشد سردار ابراهیم قربان زاده گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور حین رسیدگی به این پرونده گزارش دیگری از سوی یک دامدار مبنی بر خرید تعداد ۱۵ رأس گوسفند به قیمت ۳۵۰ میلیون ریال با یک برگ چک سرقتی دیگر از همان شماره‌حساب دریافت می‌کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با استعلام از مرکز ۱۱۰ متوجه می‌شود مدارک و ازجمله دسته‌چک یکی از شهروندان از داخل خودرو دریکی از خیابان‌های سطح شهر نیشابور سرقت و سارق پس از سرقت مدارک اقدام به سوءاستفاده از چک‌های سرقتی می‌کند.

سردار قربان زاده با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس با اشراف اطلاعاتی متهم را شناسایی کردند، خاطرنشان کرد: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی این فرد را در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

وی گفت: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیس تاکنون به دو فقره کلاه‌برداری به ارزش دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتراف و تحقیقات از متهم جهت کشف کلاه‌برداری‌های احتمالی دیگر، ادامه دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در پایان خطاب به شهروندان توصیه کرد: طمع و اعتماد بی‌جا سرآغاز بسیاری از جرائم در جامعه است و با هوشیاری در برابر معاملات و پیشنهادهای وسوسه‌انگیز مالی، زمینه جرم را از شیادان سلب کنند.

خبرنگار: یونس ریحانی

image_printچاپ مطلب

Views: 11