کشف یک میلیون و ۲۴۸هزار لیتر روغن تقلبی خوراک دام و طیور در مشهد 
کشف یک میلیون و ۲۴۸هزار لیتر روغن تقلبی خوراک دام و طیور در مشهد 

مدیر نظارت و بازرسی بر محصولات کشاورزی خراسان رضوی گفت: حدود یک میلیون و ۲۴۸ هزار لیتر روغن تقلبی خوراک دام و طیور به ارزش ۵۰۰میلیارد ریال در شهرستان مشهد کشف و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح معرفی شد.

به گزارش اختر شرق؛ ناصر شعربافیان، مدیر نظارت و بازرسی بر محصولات کشاورزی خراسان رضوی در این باره عنوان کرد: طی شکایت‌های متعدد مردمی از سوی تولید کنندگان دام و طیور مبنی بر عرضه روغن تقلبی در بازار، بالارفتن تلفات و عدم بازدهی مناسب، کارشناسان این مدیریت با سیر مراحل اولیه دفتر فروش این واحد را کشف نموده که در مراجعه به عنوان مرغدار نمونه‌های اولیه را جمع آوری نمودند.

شعربافیان بیان کرد: پس از هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز فوریتهای پلیسی و دستور معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۹ مرکز استان با همراهی پلیس جرایم اقتصادی و شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد از واحد تولیدی متخلف بازرسی به عمل آمد.

وی ادامه داد: این برند شناخته شده در اقدامی سودجویانه با خرید روغن‌های استفاده شده فست فودی از سطح بازار و اختلاط با چربی‌های حیوانی و گیاهی اقدام به تهیه روغن خوراک دام و طیور می‌نموده که موضوع با نظریه صریح شبکه دامپزشکی مشهد تایید شد.

مدیر نظارت بازرسی محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: متصدیان واحدهای تولیدی دام و طیور می‌بایست بعد از صحت تولید این نوع خوراک‌ها که رابطه مستقیم با سلامت جامعه دارد دقت بیشتری داشته ونسبت به عملکرد و بازدهی مواد اولیه در تولیدات خود حساس باشند.

شعربافیان در پایان از همشهریان درخواست کرد: هرگونه تخلف اقتصادی رویت شده در حوزه محصولات کشاورزی را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ اطلاع رسانی نمایند تا در کوتاهترین زمان ممکن مورد بررسی قرار گیرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0