کشف لاشه یک رأس آهو از شکارچیان متخلف در سرخس
کشف لاشه یک رأس آهو از شکارچیان متخلف در سرخس

رئیس محیط‌زیست شهرستان سرخس از کشف لاشه یک رأس آهوی در منطقه حفاظت‌شده جنگل خواجه خبر داد.

رئیس محیط‌زیست شهرستان سرخس از کشف لاشه یک رأس آهوی در منطقه حفاظت‌شده جنگل خواجه خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ موسی غلام‌زاده رئیس محیط‌زیست شهرستان سرخس گفت: با توجه به گزارش‌های واصله از همیاران محیط‌زیست مبنی بر حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده جنگل خواجه، مأمورین پاسگاه محیط‌بانی المتو به‌صورت شبانه در منطقه بیتوته نمودند.

وی افزود: شکارچیان با آگاهی از حضور مأمورین هنگام خروج از منطقه و مواجه با محیط‌بانان با دو دستگاه موتورسیکلت که هیچ‌گونه ادوات غیرمجاز شکار و صید همراه نداشته‌اند اقدام به فرار نمودند.

رئیس اداره محیط‌زیست سرخس بیان کرد: با توجه به ظن قوی مبنی برشکار غیرمجاز توسط نامبردگان و کتمان آثار جرم در منطقه، مأمورین صبح روز بعد، با تعقیب نامحسوس احدی از متخلفین و فرزند فرد دوم شاهد حمل بطری‌های یخ و حضور آنان در محلات عشایر شدند که با دیدن مأمورین مجدداً متواری می‌شوند.

غلام‌زاده اظهار کرد: با ورود محیط‌بانان به محله عشایری و در بررسی‌های صورت گرفته، لاشه یک رأس آهو تکه‌تکه شده به همراه چند بطری یخ که جهت جلوگیری از فساد لاشه، لابه‌لای گوشت‌ها قرارگرفته بود مشاهده شد که بلافاصله با تنظیم صورت‌جلسه در محل و پیگرد قانونی متخلفین از طریق مراجع قضایی اقدام شد.

رئیس اداره محیط‌زیست سرخس تصریح کرد: متخلفین به استناد ماده ۱۲ قانون شکار و صید به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون محکوم می‌شوند و بابت ضرر و زیان وارده باید مبلغ قانون صد میلیون ریال پرداخت نمایند.

image_printچاپ مطلب

Visits: 5