کشف بیش از ۱۸۰ چکاوک از یک صیاد پرندگان وحشی در مشهد
کشف بیش از ۱۸۰ چکاوک از یک صیاد پرندگان وحشی در مشهد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست حین گشت زنی و پایش بخش رضویه دشت روستای نریمانی، یک صیاد حرفه‌ای و سابقه دار را که اقدام به صید پرندگان وحشی از طریق نصب تورهوایی کرده بود، دستگیر کردند.

به گزارش اختر شرق؛ مرتضی شیرزور در این باره گفت: از متهم چهار رشته تورهوایی و ۵۵ قطعه چکاوک صیدشده کشف وتوقیف شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مشهد با اشاره به سابقه تخلف متهم و احتمال صید پرنده‌های دیگر، عنوان کرد: با دستور قضایی مخفیگاه متخلف را با همکاری پاسگاه انتظامی آبروان مورد بازرسی قرار دادند و ۱۳۱ قطعه پرنده چکاوک و دورشته تورهوایی کشف و ضبط کردند.

شیرزور با بیان این مطلب که متخلف به همراه ادوات مکشوفه به پاسگاه انتظامی آبروان منتقل و پس از هماهنگی خودروی وی به دستور قاضی شعبه تخصصی محیط زیست به پارکینگ منتقل و متخلف نیز پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست مشهد باهمراهی فرماندهی پاسگاه انتظامی سد کارده هنگام پایش منطقه حفاظت شده ارس سیستان یک گروه شکارچی غیرمجاز را قبل از اینکه موفق به شکار شوند دستگیر کردند.

وی افزود: از متخلفان یک قبضه اسلحه شکاری دولول کالیبر ۱۲ به همراه ۱۳ تیرفشنگ ساچمه و ۱۴ تیرفشنگ غیرمجاز چهارپاره و نیز دودستگاه بیسیم دستی و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مشهد در پایان خاطرنشان کرد: یک عدد پرده مخصوص شکار کبک و یک عدد تبر نیز درفهرست مکشوفات این پرونده بود و یک دستگاه موتورسیکلت تریل و نیز خودروی پژوی متخلفان نیز توقیف شد و متخلفین به همراه اداوات مکشوفه به پاسگاه انتظامی سد کارده منتقل و بازداشت شدند.

image_printچاپ مطلب

Views: 9