کشتی‌های انگلیسی از ترس ایران در دریای عمان سرگردانند
کشتی‌های انگلیسی از ترس ایران در دریای عمان سرگردانند

مسئول اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: حدود دو هفته است کشتی‌های انگلیس در دریای عمان گرفتارند و جرئت بارگیری نفت و عبور از دریا را ندارند.

مسئول اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: حدود ۲ هفته است کشتی‌های انگلیس در دریای عمان گرفتارند و جرئت بارگیری نفت و عبور از دریا را ندارند.

به گزارش اختر شرق؛ سردار یوسفعلی زاده، مسئول اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در بین مسئولان شهرستان خوشاب صبح امروز ۲۶ تیرماه در سلطان‌آباد مرکز این شهرستان که در آن ابارشی، فرماندار شهرستان، بیات رئیس آموزش‌وپرورش، مهری رئیس بنیاد شهید، بخشداران مرکزی و مشکان و همچنین فرمانده سپاه خوشاب و جمع دیگری از مسئولان این شهرستان حضور داشتند با تأکید بر اینکه دفاع همچنان باقی است و دزدی دریایی انگلیس بی‌پاسخ نخواهد ماند گفت: ملتی که ضعیف باشد حقش پایمال می‌شود.

وی بابیان اینکه دوران بزن‌دررو تمام‌شده افزود: حدود دوهفته است کشتی‌های انگلیس در دریای عمان گرفتارند و جرئت بارگیری نفت و عبور از دریا را ندارند.

سردار یوسفعلی زاده، با تأکید بر سخنان رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه انگلیس به نفت نیاز دارد و سیلی سختی از ایران خواهد خورد گفت: ما باید قوی و مقتدر باشیم تا بتوانیم از منافع کشورمان دفاع کنیم و کرامت انسانی‌مان را حفظ کنیم.

وی افزود: کار دشمن مزاحمت و دشمنی است و تکلیف ما ایستادگی و مقاومت است.

مسئول اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی بابیان اینکه گاو شیرده عربستان و ژاندارم منطقه که در زمان پهلوی به ایران می‌گفتند هر دو یک معنا و مفهوم دارد خاطرنشان کرد: برخی افراد با تحلیل غلط مردم را مرعوب می‌کنند و ما وظیفه‌داریم آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و شهیدان حفظ کنیم.

سردار یوسفعلی زاده با تأکید بر ایستادگی و مقاومت ملت ایران که اکثر مدیران و مسئولان با آن موافق هستند افزود: حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس یک کار مردمی، جهادی و انقلابی است.

مسئول اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی بابیان اینکه در ۹۸ نقطه استان خراسان رضوی ۳۰۵ شهید گمنام تدفین شده است گفت: برخی روستاها تقاضای تدفین شهدای گمنام دارند که ازنظر قانونی به دلیل اینکه در قانون تدفین شهدای گمنام در شهرها و مرکز استان‌ها مجاز شمرده‌شده امکان ندارد.

وی اضافه کرد: مردم شهر جدید مشکان در شهرستان خوشاب نیز تقاضای شهید گمنام دارند که استحقاق آن رادارند و بعد از فراهم کردن شرایط شهید گمنام برای تدفین تحویل مسئولان این شهر خواهد شد.

وی در رابطه با نوشتن دانشنامه شهدای استان در یک بازه زمانی چهارساله بیان کرد: روستاهایی مانند نوده انقلاب، شم‌آباد و رباط جز شهرستان خوشاب در کشور ازنظر ایثار و شهادت سرآمد هستند.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان افزود: ما روی خرمنی از اطلاعات درباره شهدا و ایثارگران قرار داریم که تاکنون تجزیه‌وتحلیل و تدوین‌نشده‌اند و سازمان‌یافته کار نشده که با مستقر شدن نمایندگی حفظ آثار در شهرستان‌های خراسان امیدواریم هر چه زودتر این دانشنامه با انسجام‌بخشی و علمی تدوین شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 0